Spravodajstvo

Elon Musk reaguje na kontroverznú knihu, podľa ktorej sa dožadoval stoličky riaditeľa Apple. Bolo tomu tak?

Tim Higgins v knihe Power Play: Tesla, Elon Musk and the Bet of the Century, prišiel s odvážnymi tvrdeniami. Boli však založené na pravde?

Len niekoľko dní dozadu, Tim Higgins v knihe Power Play: Tesla, Elon Musk and the Bet of the Century, prišiel s odvážnymi tvrdeniami. Podľa publikovanej knihy, Elon Musk sa dožadoval v minulosti stoličky spoločnosti Apple. Malo sa tak stať ešte v rokoch 2016 až 2017, kedy Elon Musk ponúkol spoločnosť Tesla americkému gigantovi.

Musk v tom čase ponúkol Teslu spoločnosti Apple z dôvodu, že to s ňou nevyzeralo dobre. Spoločnosť sa totiž ocitla vo finančných problémoch a predstavenie automobilu Model 3 bolo ohrozené.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa publikovanej knihy, Musk prišiel so zvláštnou požiadavkou, chcel byť generálnym riaditeľom spoločnosti Apple, ak by došlo ku akvizícii. Bolo tomu skutočne tak?

Elon Musk sa vyjadruje ku kontroverznej knihe

Najnovšie Elon Musk prostredníctvom sociálnej siete Twitter píše, že to nebolo tak. Ako môžete v statuse nižšie vidieť, tak Musk hovorí, že z jeho strany prišla požiadavka na stretnutie s Timom Cookom, riaditeľom spoločnosti Apple, ktorá sa mala dotýkať potenciálnej akvizície spoločnosti Tesla. Ten sa však odmietol s ním stretnúť. Rovnako Musk prezrádza, že žiadna požiadavka typu, aby sa stal riaditeľom spoločnosti Apple, nebola nikdy na stole.

„Cook a ja sme sa nikdy nerozprávali a ani sme si nepísali.

Nastal bod, v ktorom som požiadal o stretnutie s Cookom, aby sme sa porozprávali o tom, aby Apple kúpil Teslu. Nenavrhoval som žiadne podmienky akvizície.

Odmietol sa stretnúť. Tesla mala v tom čase hodnotu asi 6% dnešnej hodnoty.“ píše Musk na sociálnej sieti Twitter.

Je teda zjavné, že Tim Higgins v knihe, ktorú v týchto dňoch vydal, nehovorí celkom pravdu. Nie je aktuálne známe, či tak urobil úmyselne, alebo mal jednoducho k dispozícii nepresné informácie. Tak či onak, vedeli by ste si potenciálne predstaviť Elona Muska na čele spoločnosti Apple? Ako by podľa vás dnes vyzeral americký gigant? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close