SpravodajstvoTechnológie

Elon Musk prezrádza, že pomocou čipov Neuralink bude možné počúvať hudbu priamo „v našej hlave“

Elon Musk prezradil ďalšiu funkciu, ktorou budú disponovať čipy spoločnosti Neuralink

Už je to nejakú dobu, čo sme naposledy počuli o spoločnosti Neuralink, za ktorou stojí Elon Musk. Spoločnosť bola založená ešte v roku 2016, a to za účelom vytvorenia rozhrania „počítač-mozog“. Jedným z cieľov tohto projektu je pomôcť ľuďom s obmedzenou pohyblivosťou, či inou poruchou v komunikácii so svetom, a neskôr im umožniť plnohodnotný život.

Po tom, ako spoločnosť predstavila svoje smelé plány, ako aj ukázala svetu prvé výsledky svojej práce, tak bolo o spoločnosti vcelku málo počuť, teda až doteraz. Na tém upozorňuje portál techspot.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
neuralink_elon musk
Zdroj: Youtube (Neuralink)

Elon Musk v reakcii na jedného zo sledovateľov jeho kanálu prezradil, že pomocou nimi vyvíjanej technológie, bude môcť byť streamovaná hudbu priamo do „hlavy používateľa“. Prezradil to v reakcii, kde reagoval na otázku „Ak implementujeme Neuralink – môžeme počúvať hudbu priamo z našich čipov? Skvelá funkcia.“ Musk zareagoval, že áno.

Okrem toho, že prostredníctvom čipov bude možné počúvať hudbu „priamo v našej hlave“, tak Musk tvrdí, že čipy budú schopné liečiť závislosť, či depresiu a to prostredníctvom „preškolenia“ časti mozgu zodpovedného za dané pocity. Čipy by malo byť dokonca možné využívať aj za účelom vytvárania textových správ, e-mailov a podobne, a to všetko prostredníctvom mysle.

Nižšie vo videu si môžete pozrieť záznam z predstavenia pripravovanej technológie, ktorá má ambíciu  zmeniť svet.

Druhým dychom však treba dodať, že v súčasnosti jeho slová a vízia spoločnosti skôr pripomína science-fiction, ako realitu. Ale to sme si mysleli aj o príbehoch Julesa Verna, ktorý predpovedal napríklad ponorku, či počítač. V každom prípade múdrejší budeme už v auguste, kedy by mala spoločnosť zdieľať viac informácií o vyvíjanej technológii.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close