Elon Musk potvrdil, že nová Gigafactory 4 na automobily sa bude nachádzať v okolí Berlína

Ďalšia obrovská továreň pre výrobu elektromobilov Tesla bude umiestnená v hlavnom meste Nemecka

Tesla
Zdroj: flicrk.com (jbdodane)

Americká automobilka Tesla plánuje veľkú výrobnú expanziu do Európy. Známy výrobca elektromobilov plánuje v nasledujúcich rokoch otvoriť v poradí už štvrtú obrovskú automatizovanú továreň na automobily, pričom jej umiestnenie sme doposiaľ nepoznali. Najnovšie vyjadrenia Elona Muska nám však konečne prezrádzajú, že spomedzi všetkých záujemcov v rámci štátov EÚ sa osvedčilo neďaleké Nemecko, o ktorom sa uvažovalo už pred niekoľkými rokmi. O najnovších informáciách ohľadom Gigafactory 4 informoval zahraničný portál Electrek.

Gigafactory 4

O štvrtom výrobnom závode, ktorý bude umiestnený v Európe, sa hovorilo už pred pár rokmi, pričom spoločnosť ešte voľakedy prisľúbila, že umiestnenie továrne predstaví ešte v roku 2017. Od ambicióznych plánoch na expanziu však Tesla nakoniec upustila a prvej európskej továrne sa dočkáme až najskôr v roku 2021.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvá európska továreň na výrobu automobilov Tesla bude podľa najnovších správ umiestnená v nemeckom hlavnom meste Berlín, respektíve v jeho bezprostrednej blízkosti. Samotný CEO spoločnosti Tesla, Elon Musk, totižto nedávno na odovzdávaní cien Golden Wheel automotive prezradil, že Gigafactory 4 bude umiestnená v blízkosti Berlína, respektíve vedľa nového berlínskeho letiska (Berlínske letisko Willyho Brandta).

Tesla reaguje na zvyšujúci sa dopyt

Automobily Tesla sú v západných krajinách EÚ pomerne rozšírené a dostupné, no v našich končinách to také jednoduché nie je. Automobilka si však uvedomuje, že dopyt po elektromobiloch bude v budúcich rokoch v rámci EÚ narastať naozaj vysokým tempom a Tesla bude jednou zo spoločností, ktorá by na európskom trhu nemala chýbať. Presunutie výroby do EÚ pochopiteľne zrazí prípadné dlhé čakacie lehoty, ktoré budú touto cestou skrátené na minimum.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre