Xiaomi prináša na svoje telefóny dlho žiadanú funkciu. V MIUI 11 sa môžeme tešiť na nové rozhranie zoznamu aplikácií

Xiaomi začalo s sprístupňovaním nového rozhrania aplikácií a hier v MIUI 11. Pribudla možnosť zobrazenia aplikácií na extra obrazovke.

MIUI 11 od Xiaomi
Zdroj: Vosveteit.sk

V  nadstavbe MIUI 11 pribudla dlho žiadaná funkcia „application drawer“, ku ktorej sa dostanete z domovskej obrazovky. Po prvýkrát sme ju mohli vidieť v predchádzajúcej beta verzii MIUI, najnovšie ju však spoločnosť sprístupňuje aj pre prvé zariadenia, upozorňuje na to portál MIUI.com. Funkcia je zatiaľ dostupná len pre CN verzie smartfónov, ale nič to nemení na tom, že už čoskoro by mohla byť dostupná aj pre Global verzie zariadení.

Konečne sme sa dočkali

Dlhé roky sa používatelia sťažovali na systém, akým smartfóny Xiaomi zobrazovali zoznam aplikácií. Každý telefón s androidom už dávno poznal systém „šuflíčka na aplikácie“, samostatného menu, kde sa nainštalované programy, či iné veci nainštalujú. Firma tak išla po vzore IOs-u a jeho spôsobe ukladania aplikácií na plochu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi
Zdroj: c.mi.com/ VikuBalupura

Ako zapnúť funkciu application drawer?

Dlhšie podržte prst na domovskej obrazovke a  potom stlačte ikonu nastavení (pozn. redakcie: funkcia je zatiaľ dostupná len pre CN verzie zariadení. Pred jej aktiváciou si je potrebné stiahnuť verziu APK launchera 4.12.1145). Následne si vyberiete možnosť ďalších nastavení a otvorí sa okno, kde si budete môcť danú funkciu zapnúť.

App Drawer
Zdroj: c.mi.com/ VikuBalupura

V sekcii nastavenia domovskej obrazovky budete mať tlačidlo domovská obrazovka, ktoré si rozkliknite a telefón vám dá na výber medzi obyčajnou domovskou obrzovkou a verziou s použitím aplikácie app drawer.

Zdroj: c.mi.com/ VikuBalupura

Po zapnutí funkcie zistíte, že je veľmi praktická. Všetky nainštalované aplikácie vám skryje do akéhosi „šuflíčka“, ktorý si vysuniete na obrazovku potiahnutím nahor. Na domovskej obrazovke vám tak ostanú jedine tie aplikácie, ktoré tam chcete mať a aktívne ich využívate.

MIUI 11 nova ponuka menu
Zdroj: c.mi.com/ VikuBalupurav
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre