SpravodajstvoTechnológie

Elon Musk plánuje dostať prvých ľudí na Mars už v roku 2024

Na Medzinárodnom astronautickom kongrese v austrálskom Adelaide Elon Musk odhalil ambície spoločnosti SpaceX na najbližšie roky, a treba povedať, že sú skutočne vysoké.

Už ako býva zvykom, Elon Musk nehovorí o číslach či iných ambíciách slovami v „budúcnosti“, „čoskoro“ a podobne, ale povie rovno termín, ktorý je ich métou. Najnovšie takéto číslo, ktoré bude pre nich métou je rok 2024, kedy Elon Musk chce, aby na povrch Marsu vstúpila prvá ľudská noha. Prvé lety na „červenú“ planétu by sa mali uskutočniť o dva roky skôr, teda už v roku 2022.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Myslím si, že najdôležitejšou novinkou, ktorú na tejto prezentácii predstavím, je to, že zrejme sme našli spôsob, ako za to všetko zaplatiť…“

Elon Musk vidí riešenie v tom, že všetky doterajšie rakety spoločnosti SpaceX, ako sú napríklad Falcon 9, či ešte oficiálne nepredstavený Falcon Heavy a podobne by odsunuli na druhú koľaj, ako zastaranú technológiu. Tieto ušetrené prostriedky by mali byť využité pre vývoj novej generácie rakiet – BTR.

Mimochodom, rovnaká raketa, ktorá by mala prvých návštevníkov Marsu odviezť do cieľovej destinácie tak Elon Musk chce použiť aj v rámci cestovania na našej planéte. Každý bod zeme by tak mohol byť dosiahnutý za zhruba 60 minút. Ďalej dodal, že takto expresné cestovanie by malo stáť ako letenka v turistickej cene.

Zdroj: Futurism.com, úvodný obrázok (SpaceX)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close