Elon Musk má dôvod na radosť. Tesla sa stala najhodnotnejšou automobilkou na svete

Hodnota jednej akcie automobilky Tesla prekonala 1 000$

Elon Musk Tesla
Zdroj: unsplash.com (Dmitry Novikov)

Tesla sa dostala v priebehu včerajšieho dňa na „pomyslený Olymp“ výrobcov automobilov. Dôvodom je, že prekonala trhovú hodnotu automobilky Toyota, vďaka čomu sa stala najhodnotnejším výrobcom automobilov na svete.

Hodnota jednej akcie prekonala 1 000$

Hodnota jednej akcie spoločnosti Tesla v priebehu včerajšieho dňa prekonala magickú hranicu 1 000$, v dôsledku čoho trhová hodnota spoločnosti prekonala doterajšieho lídra, Toyotu. Druhou najhodnotnejšou americkou automobilkou je General Motors, ktorej trhová hodnota je „len“ ~41 miliárd dolárov. V porovnaní s Teslou ide však o trpaslíka. Aktuálna hodnota Tesly je totiž je ~190 miliárd dolárov. Nižšie v tabuľke si môžete pozrieť aktuálnu hodnotu 25 najhodnotnejších automobiliek na svete k dnešnému dňu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
hodnota automobiliek
Zdroj: Top 25 Automakers by Market Cap

Len pre zaujímavosť, hoci Elon Musk nepoberá žiadnu pravidelnú mzdu či bonusy za vedenie spoločnosti, tak aj napriek tomu si polepšil v priebehu tohto roka približne o 700 miliónov dolárov v dôsledku dosiahnutia viacerých cieľov. Musk má totiž nárok na mzdu po tom, ako spoločnosť dosiahne stanovené ciele.

Spoločnosť Tesla, ktorá bola založená v roku 2003, ku koncu minulého roka zamestnávala približne 48-tisíc zamestnancov. Vôbec prvým elektromobilom spoločnosti Tesla bol model Roadster, ktorého dojazd je podľa spoločnosti necelých 400 kilometrov.

tesla roadster 2008
Zdroj: flickr.com (djandywdotcom)

Aktuálne je spoločnosť schopná týždenne vyrobiť približne 3 000 áut. Len pre zaujímavosť, v priebehu prvých 4 mesiacov tohto roka, spoločnosť Tesla v rámci Európy predala 26 462 elektromobilov.   Pri pohľade na celosvetové štatistiky (dostupné sú len dáta za prvý kvartál),  Tesla celkovo predala 88 400 elektromobilov.

Za spomenutie tiež stojí, že finančná inštitúcia Bank of America odhadovala v januári tohto roka, že priemerná cena jednej akcie spoločnosti Tesla v tomto roku bude niekde okolo 350$.

Via cnet.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre