Elon Musk krátko potom, ako kúpil časť akcií Twitteru, volá už po prvých zmenách

Hoci Elon Musk je najväčším akcionárom Twitteru tak aj napriek tomu, nemá dostatočnú silu na to, aby sám dačo zmenil.

Elon Musk Twitter
Zdroj: flickr.com (Thomas Hawk)

Elon Musk ešte koncom minulého mesiaca zvažoval, že vytvorí novú sociálnu sieť. K týmto úvahám došiel potom, ako obvinil Twitter z cenzúry. Nuž, človek mieni, Pán boh mení. Musk nakoniec novú sociálnu sieť nezaložil, ale namiesto toho kúpil 9,2% akcií Twitteru.

„Dnes ráno Elon Musk odhalil, že teraz vlastní 9,2% pasívny podiel v Twitteri. Tento pasívny vklad by sme očakávali len ako začiatok širších rozhovorov s predstavenstvom/manažmentom Twitteru, ktoré by v konečnom dôsledku mohli viesť k aktívnemu podielu“ píše sa v publikovanom statuse nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pre Twitter zo znamená, že Elon Musk je aktuálne najväčším akcionárom spoločnosti. Na druhej strane treba uviesť, že stále nevlastní tak veľké množstvo akcií, aby mohol svojvoľne ovplyvňovať chod spoločnosti. Mimochodom, hodnota akcií Elona Muska v sociálnej sieti Twitter podľa piatkovej uzávierky dosiahla 2,89 miliardy dolárov.

Elon Musk: „Chcete mať tlačidlo upraviť?“

Neubehlo riadne ani pár dní od kedy vlastní časť sociálnej siete, a už sa pýta používateľov, či by chceli nové tlačidlo. Ako môžete vidieť v statuse nižšie, tak položil jednoduchú otázku: „Chcete mať tlačidlo upraviť?“.

Medzičasom na anketu reagovalo viac ako 1,7 milióna používateľov, ktorí sa vyjadrili prevažne kladne. V súvislosti s hlasovaním treba spomenúť, že Twitter pár dní dozadu uviedol, že pracuje na tlačidle „Upraviť“. Druhým dychom ale treba prízvukovať, že sociálna sieť s týmto oznámením prišla prvého apríla a preto nevieme, či sociálne sieť, si z nás len nevystrelila.

Pre tých, ktorí nevedia, tak potom ako na sociálnej sieti Twitter uverejníte nejaký status, tak ho neskôr nemôžete upraviť, ale len odstrániť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre