Elon Musk je strojcom toxickej pracovnej kultúry, tvrdia bývalí zamestnanci Neuralinku
Neuralink Elona Muska je katastrofa, tvrdia bývalí zamestnanci spoločnosti sťažujúc sa na podmienky za akých museli pracovať.
Spoločnosti Neuralink po dlhšej dobe opäť púta pozornosť mnohých médií. Dôvodom je, že spoločnosť sa posúva vo vývojí mozgových implantátov dopredu pričom v dohľadnej dobe, spoločnosť má v pláne začať s klinickými testami na ľuďoch. Odhalil to Elon Musk v decembri minulého roka. Práve tento pokrok vo vývoji čipov prepájajúcich mozog-počítač vyvolal znepokojenie viacerých expertov, ktorí volajú po širšej diskusii, čo táto technológia prinesie.
Najnovšie sa Neuralink dostáva do pozornosti v súvislosti s vyjadreniami šiestich bývalých zamestnancov spoločnosti Neuralink, ktorí opisujú fungovanie spoločnosti, ale i spochybňujú ambiciózne plány Elona Muska, píše portál Futurism.com odvolávajúc sa na magazín fortune.com.
Elon Musk má nereálne ciele
Bývalí zamestnanci spoločnosti hovoria, že na zamestnancov je vyvíjaný enormný tlak, aby splnili neuveriteľne ambiciózne plány Elona Muska.
„Bola tu nespokojnosť zhora nadol s tempom pokroku, aj keď sme napredovali bezprecedentnou rýchlosťou,“ povedal magazínu Fortune bývalý zamestnanec Neuralinku. „Elon stále nebol spokojný.“ dodal.
Muska dokonca kritizujú natoľko, že tvrdia, že Musk je strojcom toxickej pracovnej kultúry pričom trvá na nerealistických časových plánoch. Viacerí zamestnanci dokonca tvrdia, že firemná politika, ktorú diktoval Musk, zakazovala zamestnancom obviňovať vonkajších dodávateľov alebo predajcov kvôli oneskoreniu neskorších dodávok tovarov a služieb. Ak nastala takáto situácia, kedy zlyhal externý dodávateľ, tak zodpovednosť musel prebrať zamestnanec, ktorý to mal na starosti.
„Všetci v celom impériu sú poháňaní strachom,“ opísal jeden zamestnanec fungovanie Muskovej spoločnosti.
Neuralink ako taký zaznamenal masívnu fluktuáciu zamestnancov, ktorá zahŕňala odchody popredných predstaviteľov spoločnosti. Ide napríklad o Maxa Hodaka, zakladateľa Neuralinku, ktorý nedávno opustil spoločnosť. Prečo sa tak stalo, dodnes nevieme. Existujú však náznaky, že za tým môže byť Musk, ktorý ho údajne „vytlačil“. Okrem iného treba uviesť, že z ôsmich vedcov, ktorých Musk priviedol, aby mu pomohli založiť Neuralink, zostali v spoločnosti už len dvaja, Dongjin Seo a Paul Merolla.
Komentáre