Elon Musk je otvorený diskusii, aby sa Tesla zlúčila s inou automobilkou

Elon Musk do budúcnosti nevylučuje , že by sa zlúčili s inou automobilkou

elon musk pixabay
Zdroj: pixabay.com (Riki32)

Elon Musk povedal niekoľko komentárov k téme prípadného zlúčenia spoločnosti Tesla s inou automobilkou. 

Jeho komentáre sú vcelku prekvapivými. Dôvodom je, že Tesla je aktuálne najhodnotnejšou automobilkou na svete so značným náskokom pred konkurenciou. Na tému upozorňuje portál electrek.co.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Druhým dychom treba však povedať, že hoci Tesla vo svojej histórii nebola nikdy dcérskou spoločnosťou iného výrobcu automobilov, tak aj napriek tomu s viacerými aktívne spolupracovala. Dobrým príkladom sú Toyota, či Daimler, ktoré zohrali významnú úlohu v počiatočných fázach spoločnosti. Boli totiž významnými investormi. Okrem iného Tesla pre nich v minulosti produkovala elektromotory.

Obe menované spoločnosti však už svoje podiely v spoločnosti Tesla predali. Daimler v roku 2014 a Toyota v roku 2017. Od tejto doby je Tesla „slobodnou“ spoločnosťou bez významnejších partnerstiev s ďalšími výrobcami automobilov.

Za spomenutie určite stojí povedať, že Tesla rástla hlavne v priebehu posledných rokoch, pričom dnes hodnota spoločnosti je približne 570 miliárd dolárov. Vráťme sa však späť k téme potenciálnej fúzie spoločnosti Tesla s iným výrobcom automobilov.

Hodnota automobiliek (1)
Zdroj: Top 25 Automakers by Market Cap

Elon Musk pri rozhovore s výkonným riaditeľom Axel Springer Award v Nemecku, Mathiasom Döpfnerom, reagoval na otázku ohľadne možného vstupu iného výrobcu automobilov do spoločnosti Tesla. Na otázku odpovedal:

„Definitívne sa nechystáme spustiť nepriateľské prevzatie, ak by však niekto povedal, že je to dobrá myšlienka, zlúčiť Teslu s iným výrobcom, tak by sme o tom diskutovali.“

Döpfnerom bližšie detaily tohto rozhovoru už neprezradil.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre