SpravodajstvoTechnológie

Elon Musk: „Hardvér v našich vozidlách je momentálne na úrovni ľudí“

Pred necelým týždňom spoločnosť Tesla prezradila celkom zarážajúce čísla z posledného výrobného obdobia a tieto čísla zrejme nepotešili ani samotného Elona Muska. Spoločnosť za tretí kvartál roku 2017 vyrobila iba 260 kusov modelu Tesla 3, pričom cieľom spoločnosti bolo vyrobiť až 1500 kusov. Problémom vo výrobnej hale Gigafactory 1 bola zlá dodávka batérií. Tie spoločnosti dodáva japonský výrobca elektroniky Panasonic, no na odstránení problémov už spoločnosť Tesla pracuje, no sľubovaný počet 5000 vyrobených kusov za týždeň do konca tohto roka sa Tesle určite nepodarí splniť. Odíďme ale od negatívnych správ a zamerajme sa radšej na tie pozitívne.

Vozidlá Tesla a ich hardvér sa dá porovnať s ľudskými schopnosťami

Podľa Elona Muska sa dnešný hardvér v najnovších vozidlách vyrovnal ľudským schopnostiam. Podľa neho najnovší autopilot spolu s hardvérom dokáže jazdiť tak isto ako človek, ak nie lepšie a bezpečnejšie. Elon Musk taktiež povedal: „Regulátori možno budú vyžadovať stanovenie nejakej hranice, ktorá musí byť určite vyššia ako ľudské schopnosti. Až po dosiahnutí vyššej hranice by sme mohli vidieť plne autonómne autá, ktoré by za celú cestu nepotrebovali ani raz asistenciu človeka. Regulátori možno povedia, že majú byť autá o 50 percent bezpečnejšie, možno o 100 percent bezpečnejšie ako človek, dokonca možno aj o 1000 percent, sám neviem čo mám od nich očakávať a podľa mňa ani oni sami nevedia čo chcú. Som presvedčený o tom, že hardvér, ktorý máme momentálne k dispozícii, je porovnateľný s ľudskými schopnosťami pri šoférovaní. Nebojte sa, aj o hardvéri sa čoskoro dozviete viac, no zatiaľ Vám nemôžem povedať nič. Ale v prípade hardvéru som veľmi optimistický a podľa mňa ideme tou správnou cestou.“

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Autopilot momentálne dokáže jazdiť na tretej úrovni autonómneho riadenia. Tretí stupeň je klasifikovaný ako „podmienená automatizácia“. Vozidlá od spoločnosti Tesla, ktoré boli vyrobené v posledných 12 mesiacoch, by teoreticky dokázali jazdiť aj s autopilotom piateho stupňa. Piaty stupeň by tým pádom znamenal úplnú automatizáciu vozidla, takže by sa človek pri jazde nemusel vôbec zaoberať okolím a vozidlo by šlo úplne samé.

„Podľa mňa za dva roky uvidíme na uliciach jazdiť úplne autonómne vozidlá.“ Aj takéto vyhlásenie sme prednedávnom počuli z úst Elona Muska. Dúfajme že sa jeho predpoklady naplnia a o dva roky už bude stačiť nastúpiť do auta, zaspať a zobudiť sa vo vybranej destinácii.

Zdroj: neowin.net

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close