Technológie sú všade na okolo nás. Viete ako vplývajú elektromagnetické polia, ktoré vyžarujú, na naše zdravie?

svetlo lampa clovek light-bulb-1042480_960_720 (1)
Zdroj: pixabay.com

Elektrosmog je často verejne diskutované slovo. Či už je to vysielač pred domom, WLAN v kancelárii alebo súkromný čí služobný mobil, má mnoho ľudí pochybnosti, pokiaľ ide o možné nepriaznivé účinky elektromagnetických polí na zdravie. Zdrojmi elektromagnetického žiarenia sú zariadenie, ktoré sú súčasťou nášho každodenného života: televízia, rozhlas, elektrárne, trafostanice, mobilné telefóny, počítače, mikrovlnné rúry a mnohé domáce spotrebiče.

lampa elektrina light-bulb-3104355_960_720 (1)
Zdroj: pixabay.com

Vzhľadom na neustále rastúce využívanie moderných komunikačných technológií, ako sú mobilné telefóny, WLAN alebo Bluetooth, sme skutočne čoraz viac vystavení elektromagnetickým vplyvom. Okrem toho sa na niektorých pracoviskách nachádzajú oveľa silnejšie elektromagnetické záťaže, napríklad v blízkosti priemyselných strojov a zariadení. Obzvlášť postihnutí sú zamestnanci, ktorých práca spočíva v používaní vysoko prúdových alebo napäťových úrovní, napríklad zásobovanie energiou a elektrochémia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Už v roku 2011 Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny identifikovala vysokofrekvenčné elektromagnetické polia, ako napríklad polia emitované mobilnými telefónmi, ako „potenciálne karcinogénne“. Keďže však nie je možné spoľahlivo vylúčiť riziko rakoviny, vplyv týchto zariadení by sa mal čo najviac znížiť v súkromnom aj profesionálnom prostredí.

Vyhnúť sa elektromagnetickému žiareniu je nemožné…

V kancelárii sme obklopení podobnými zdrojmi elektromagnetických polí ako doma. Sedíme pred obrazovkou počítača alebo pracujeme na cestách s notebookom, telefonujeme alebo surfujeme na internete prostredníctvom siete WLAN. Pôsobenie žiarenia sa môže prejaviť vo forme bolesti hlavy, stresu, únavy či nespavosti. Tieto zdravotné problémy naznačujú, že už došlo k oslabeniu imunitného systému a je len otázkou času, kedy sa prejavia vážnejšie problémy ako sú alergie, hormonálne poruchy, srdcovocievne problémy a mnoho ďalších.

Zdroj: lia.nrw.de (tlačová správa)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre