Spravodajstvo

DXOMARK zaraďuje nové kategórie do hodnotenia kvality fotoaparátov v smartfónoch. Takto vyzerá aktualizovaná tabuľka

Najnovšie zverejnené čísla vám možno naznačia, že niektoré smartfóny nestoja úplne za to a iné zas ano.

Spoločnosť DXOMARK, ktorá stojí za najznámejším fotografickým testom pre smartfóny, predstavila ďalšiu zásadnú novinku, na ktorú sme čakali niekoľko mesiacov. V najznámejšom rebríčku smartfónov s najlepším fotoaparátom totižto po novom nájdete aj nové kategórie Wide a Night, ktoré odhaľujú schopnosti nočných režimov a prípadných ultraširokých snímačov, ktoré sú medzi výrobcami stále populárnejšie.

O nových kategóriách informovala spoločnosť prostredníctvom svojej oficiálnej stránky, kde zároveň zverejnila bližšie detaily samotného testovania. Spoločnosť dáva do popredia, že fotoaparáty smartfónov sú testované za bežných podmienok, čiže výsledné skóre fotoaparátov je viac menej detailným odrazom toho, akými schopnosťami, technológiami a softvérom dané smartfóny disponujú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
dxomark test nocne a ultrasiroke fotografie rebricek 2_opt
Zdroj: DXOMARK

Špeciálne skóre pre nočný a ultraširoký režim je už v týchto dňoch zverejnené aj na stránkach DXOMARK. Pochopiteľne, skóre Wide a Night nájdete iba pri smartfónoch, ktoré takýmto režimom disponujú, respektíve ak disponujú ultraširokým snímačom. Nové skóre sa zároveň započítava aj do celkového skóre zadného fotoaparátu, takže v prípade úplnej špičky môžte očakávať nárast celkového skóre. Smartfóny, ktoré novým skóre nedisponujú, sú o dodatočné body „okrátené“. Určite však treba spomenúť, že nové Night a Wide skóre je momentálne vytvorené iba na prevažne nové smartfóny, no časom bude celá tabuľka smartfónov aktualizovaná.

Ak vás skóre vášho smartfónu zaujíma, určite vám odporúčame pozrieť si tabuľky priamo na stránkach DXOMARK. Nižšie prikladáme aktualizovaný zoznam tých najlepších smartfónov, ktoré sa nachádzajú na špičke rebríčka.

dxomark test nocne a ultrasiroke fotografie rebricek_opt
Zdroj: DXOMARK

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close