„Dva roky“ starú Tesla Cybertruck, na trhu tak skoro neuvidíme. Opäť sa posúva spustenie výroby a dodávky

Netradične vyzerajúci pickup od americkej automobilky Tesla príde na trh neskôr.

Cybertruck
Zdroj: tesla.com/cybertruck

Na príchod očakávaného elektrického pickupu Tesla Cybertruck si budú musieť počkať jeho budúci majitelia ešte o minimálne niekoľko mesiacov naviac. Oneskorenie spustenia výroby a následných dodávok do rúk majiteľov už po niekoľkýkrát potvrdil priamo generálny riaditeľ a zakladateľ automobilky, Elon Musk. Pickup, ktorý americká automobilka predstavila ešte v roku 2019, sa podľa jeho slov dostane na výrobné linky najskôr koncom budúceho roka, informuje zahraničný portál Electrek.co.

Na oneskorení sa podpísalo viacero faktorov

Podľa pôvodných plánov sa mal plne elektrický pickup Tesla Cybertruck objaviť minimálne na amerických cestách už koncom tohto roka. Už neočakávaný príchod pandémie však naznačoval, že americká automobilka nebude stíhať spustenie výroby tohto netradične vyzerajúceho automobilu. Problémov však bolo hneď niekoľko, pričom prvým známym dôvodom boli problémy s výrobou úplne novej koncepcie oceľového skeletu vozidla. Už po predstavení samotný Elon Musk upozorňoval, že na výrobu špeciálneho skeletu vozidla Cybertruck bude nutné vytvorenie úplne nových výrobných procesov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalším silným aspektom pri odďaľovaní spustenia výroby očakávaného Cybertrucku je celosvetový nedostatok mikročipov. S týmto neduhom sa už niekoľko mesiacov trápia výrobcovia elektroniky, no napríklad aj výrobcovia automobilov po celom svete. Výnimkou nie sú ani automobilky na našom území, ktoré museli už niekoľkokrát prerušiť výrobu. S podobnými problémami sa, samozrejme, trápi a aj naďalej bude trápiť aj americká automobilka.

Výroba viacerých modelov naraz a príchod najdostupnejšieho modelu

Počas hovoru so zamestnancami priblíž Elon Musk aj viacero detailov ohľadom výrobných plánov spoločnosti, ako aj o príchode zatiaľ cenovo najdostupnejšieho modelu. Spoločnosť má podľa jeho slov pred sebou naozaj náročný štvrťrok čo sa dodávok elektromobilov týka, no výzvou bude aj spustenie výroby Tesla Model Y najmä v Gigafactory Texas. Práve z jej výrobných liniek by mali v budúcnosti vyjsť aj vozidlá Cybertruck, no logicky, Model Y má pred futuristickým pickupom prednosť. Aj na toto vozidlo čakajú majitelia už niekoľko rokov a aj na tomto fronte Tesla výrazne zaostáva.

Prednosť Modelu Y na výrobných linkách, ako aj príchod cenovo najdostupnejšieho modelu za zhruba 25 tisíc amerických dolárov zrejme spôsobí, že Cybertruck uvidíme na cestách až koncom budúceho roka. To však neznamená, že v budúcom roku sa dostane do rúk všetkých čakajúcich. Spustenie výroby vo veľkom meradle je totižto posunuté až na rok 2023, čo určite nepoteší fanúšikov čakajúcich na toto vozidlo „z budúcnosti“.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre