Skúšobný let rakety Alpha spoločnosti Firefly Aerospace, skončil explóziou. Pozrite si video!

Vesmírna raketa Alpha od spoločnosti Firefly Aerospace, pri prvom „ostrom“ teste, explodovala. Stalo sa tak približne 2,5 minúty po štarte.

explozia rakety Alpha_2
Zdroj: YouTube (NASASpaceflight), explózia rakety

Spoločnosť Firefly Aerospace v priebehu včerajšieho dňa odštartovala „ostré“ testovanie rakety Alpha. To však neskončilo podľa predstáv spoločnosti. Dôvodom je, že raketa krátko potom, ako vzlietla, explodovala. Na tému upozorňuje portál gizmodo.com.

Raketa Alpha od spoločnosti Firefly Aerospace, explodovala

Raketa je vysokou 29 metrov a na svoj prvý let sa vydala o 6:59 lokálneho času. Približne dve a pol minutý potom, ako raketa vzlietla, zažila „anomáliu“ v dôsledku ktorej došlo k strate rakety, hovorí spoločnosť vo svojom oficiálnom stanovisku. Spoločnosť rovnako dodala, že neeviduje žiadne zranené osoby.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
explozia rakety
Zdroj: YouTube (NASASpaceflight), explózia rakety

„Po viac ako dvoch minútach letu, Alpha zažila anomáliu, ktorá znamenala skoršie ukončene misie. V Firefly, našim cieľom je, starať sa o bezpečnosť zamestnancov, partnerov, ale i komunity. Sme šťastní, že sa nikto nezranil v súvislosti s anomáliou.“ píše sa v stanovisku spoločnosti, ktoré uverejnila na sociálnej sieti Twitter.

V stanovisku, ktoré môžete vyššie vidieť, spoločnosť ďalej dodáva, že je ešte skoro na to, aby došli k záverom, čo sa presne udialo. Spoločnosť rovnako dodáva, že aktuálne sa snažia vydolovať čo najviac dát, aby ich vedeli využiť pre ďalšie misie.

„Inžinieri s pomocou partnerov z FAA a Vandenberg SFB v súčasnosti skúmajú „tisíce riadkov telemetrie pozemného a letového systému, aby lepšie pochopili, čo sa stalo“. dodala spoločnosť v publikovanom stanovisku.

Explózie rakiet vo fáze testovania, nie sú ničím výnimočným

Explózie rakiet, nie sú ničím výnimočným vo fáze testovania. Už v minulosti sme mohli byť svedkami viacerých obdobných explózií. Môžeme spomenúť napríklad raketu SN9, od spoločnosti SpaceX, ktorá explodovala ešte vo februári tohto roka. O mesiac neskôr, sme mohli byť opäť svedkami rovnakého prototypu rakety, tentokrát však pod označením SN10, ktorá rovnako explodovala.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre