Androidu rastie konkurencia! HarmonyOS dobýja čoraz viac smartfónov

HarmonyOS dobýja čoraz viac smartfónov. Dnes ho už nájdeme vo viac ako 70 miliónoch zariadeniach. Dostupný je pre takmer 100 modelov zariadení.

HarmonyOS operacny system pre smartfony
Zdroj: HarmonyOS

Ešte začiatkom júna tohto roka spoločnosť Huawei uviedla na trh nový operačný systém, HarmonyOS, ktorý je primárne určeným pre smartfóny. Uvedenie OS vyvolalo vo svete technológií ošiaľ. Dôvodom je, že spoločnosť ukázala, že sa to „dá robiť aj inak“. Nový OS sa vo veľkej miere totiž nesie najmä v duchu komunikácie medzi rôznymi kategóriami zariadení.

V našom regióne, si ho však zatiaľ, bohužiaľ môžeme vyskúšať len v chytrých hodinkách Huawei Watch 3 Pro. Ale aj napriek tomu, že dostupnosť OS je obmedzená, tak sa teší veľkej obľube.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei HarmonyOS_Super zariadenie
Zdroj: YouTube (Huawei)

HarmonyOS nájdeme už v 70 miliónoch zariadeniach

Ako informuje portál gsmarena.com, tak HarmonyOS je dnes už dostupný pre takmer 1-stovku zariadení. Rovnako však treba povedať, že nový OS nájdeme vo viac ako 70 miliónoch smartfónoch. Tu treba prízvukovať, že od oficiálneho predstavenia OS pre mobilné zariadenia, ubehli približne 3 mesiace pričom sústredenie spoločnosti Huawei, je nasmerované najmä na Čínu.

Zároveň treba dodať, že čoskoro do klubu podporovaných zariadení, by mali pribudnúť ďalšie populárne modely smartfónov. Ide napríklad o zariadenia Mate 9, ktoré bolo predstavené ešte v roku 2016.

V závere musíme však dodať, že HarmonyOS v smartfónoch v našom regióne, pravdepodobne do konca roka ešte neuvidíme. Druhým dychom nám nedovolí nepovedať, že prvý kvartál nasledujúceho roka, by sa už mohol niesť v duchu globálnej dostupnosti OS pre smartfóny.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre