APLIKÁCIE A HRY​​Xbox

Dočkáme sa niekedy hry Red Dead Redemption 2 aj pre PC? Najnovšie zdroje naznačujú, že áno

Jedna z najočakávanejších hier tohto roku sa dostane do predaja už tento piatok, 26. októbra. Áno, reč je o hre Red Dead Redemption 2, ktorá bude už od tohto piatku dostupná na herných konzolách Xbox One a PlayStation 4. Herné štúdio Rockstar Games PC hráčov poriadne sklamalo pri predstavení samotnej hry, keď zverejnilo jej dostupnosť. Hra totižto aktuálne nie je dostupná pre PC platformu a Rockstar Games o PC verzii nikdy nehovorilo. Najnovšie uniknuté informácie ale napovedajú, že sa možno PC verzie naozaj niekedy dočkáme.

Odhalená PC verzia hry

Na eshope MediaMarkt sa pred niekoľkými dňami záhadne objavila PC verzia hry Red Dead Redemption 2 s dátumom vydania 31. decembra 2019. Spomenutý eshop danú položku behom niekoľkých hodín vymazal no táto informácia sa samozrejme na internete začala šíriť rýchlosťou svetla. Samozrejme, môže sa jednať o úplný omyl pri nahadzovaní produktov, no taktiež sa môže jednať o zverejnenie niečoho, čo sme ešte nemali vidieť. PC verzia hry Red Dead Redemption 2 ale naďalej zostáva pod rúškom tajomstva.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Má to pre Rockstar Games zmysel?

Už dlhšie sa viaceré zahraničné portály zahrávajú otázkou, či má vôbec PC verzia hry Red Dead Redemption 2 zmysel. Z technickej stránky sa jedná iba o obrovský kus práce naviac pre vývojárov samotnej hry, ako aj na chod serverov prípadného online sveta. Z hľadiska ziskov by sa ale mohlo jednať o veľmi zaujímavú investíciu, ktorá by takmer zaručene spoločnosti zarobila nemalé peniaze. Najlepším príkladom je zrejme hra GTA V, ktorá bola pôvodne vydaná iba pre PlayStation 3, no po pár mesiacoch a rokoch sa dostala aj na všetky ďalšie platformy. Najväčším lákadlom pre samotných hráčov bola práve online verzia hry na PC, ktorá si svoju slávu udržala niekoľko rokov a doteraz patrí medzi veľmi populárne zábavky na odreagovanie aj napriek tomu, že sa takmer pri každom prihlásení na server stretnete s hackerom.

Aký je Váš názor?

Patríte medzi aktívnych hráčov, poprípade ste fanúšikom počítačových hier? Aký je na to Váš názor? Malo by herné štúdio Rockstar Games uvažovať aj nad PC verziou hry Red Dead Redemption 2, alebo sa podľa Vás má viac sústrediť na konzolových hráčov? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Youtube)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close