SpravodajstvoXiaomi

Do vybraných Xiaomi telefónov by sa mohla už čoskoro vrátiť funkcia nahrávania hovorov

Dostupnosť funkcie začali hlásiť prví používatelia

Funkcia nahrávania hovorov bola v minulosti medzi používateľmi mobilných zariadení vcelku populárnou pričom viacero výrobcov túto funkciu implementovalo do svojich nadstavieb. Jednou z takýchto spoločností bola aj spoločnosť Xiaomi s výnimkou zariadení z produktovej línie Mi A, ktoré boli dodávane na trh s predinštalovaným čistým Androidom.

Xiaomi začiatkom tohto roka oznámilo, že vo všetkých novo predstavených zariadeniach bude MIUI Dialer nahradený aplikáciou Telefón od spoločnosti Google. Spolu s touto zmenou prišli Xiaomi telefóny o vyššie spomínaný funkciu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Niežeby Xiaomi zanevrelo na vývoj svojej aplikácie, ktorá je mimochodom v prípade domácej Číny stále číslom jedna, ale spoločnosť musela reagovať na lokálnu legislatívu v jednotlivých regiónoch sveta. Ide konkrétne o známe opatrenia GDPR.

Prví používatelia hlásia dostupnosť funkcie nahrávania hovorov

Je dobre známou informáciou, že spoločnosť Google pracuje na prinesení možnosti nahrávanie hovorov do svojej aplikácie, avšak plánovaná dostupnosť funkcia nebola známa. Vyzerá to tak, že Google začína s postupným uvoľňovaním tejto funkcie. Zahraničný web piunikaweb.com prišiel so správami, v ktorých píše, že viacero používateľov Xiaomi zariadení začalo hlásiť dostupnosť tejto funkcie. Odvoláva sa pritom na používateľov MIUI fóra. Ide konkrétne o používateľov telefónov Redmi Note 8 Pro, Redmi Note9S, či Remi Note 9 Pro (pozn. redakcie: je možné očakávať, že funkcia bude neskôr sprístupnená aj pre ďalšie modely smartfónov).

xiaomi telefony_nahravanie hovorov
Zdroj: piunikaweb.com

Druhá strana je informovanou o nahrávaní hovoru

Druhým dychom však treba dodať, že okrem dostupnosti tejto funkcie používatelia hlásia, že v prípade nahrávania hovorov, je druhá strana o tom informovanou, že hovor je zaznamenávaným. Nejde pritom o žiadnu „nečakanú novinku“. Minulé úniky informácií hovoriace o vývoji tejto funkcii totiž odhalili, že Google pracuje aj na zapracovaní notifikácie, ktoré by o tom informovala druhú stranu.  Zároveň treba dodať, že túto notifikáciu nemožno spoločnosti Google vyčítať, reaguje ňou totiž len na platnú legislatívu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close