SamsungSpravodajstvo

Dlho očakávaný smartfón Samsung Galaxy A90 bude údajne predstavený pod novým modelovým radom Galaxy R

Galaxy R Series má byť modelový rad spájajúci high-end Galaxy S a mid-range Galaxy A

10. apríl bol pre spoločnosť Samsung jeden z prelomových dátumov, kedy juhokórejský gigant predstavil svetu naozaj unikátny smartfón s otáčacou kamerou. Špekulácie o tomto smartfóne sa tiahli niekoľko mesiacov, no všetci očakávali, že zariadenie bude úplným stropom modelovej rady smartfónov Galaxy A, no realita bola úplne iná. Svetový unikát nakoniec nesie označenie Galaxy A80 a technologický svet od dátumu jeho predstavenia očakáva, že Samsung predstaví spomínaný smartfón Galaxy A90. Najnovšie informácie zverejnené overeným leakerom OnLeaks ale naznačujú, že Samsung nakoniec spomínanú A90 predstaví pod novým modelovým radom Galaxy R.

Nový modelový rad Galaxy R

Na spomínaný smartfón Galaxy A90 tým pádom môžme úplne zabudnúť, keďže už dnes vieme, že ponesie úplne iné označenie. Podľa všetkého pôjde o prvého predstaviteľa nového modelového radu smartfónov Galaxy R, ktorý by mal vyplniť medzeru medzi modelovými radmi Galaxy A a Galaxy S. Spomínaný smartfón je momentálne známy iba pod kódovým označením SM-A90x, pričom testované sú až dve verzie. Prvé správy ale naznačujú, že jediný rozdiel medzi dvomi novými modelmi bude podpora 4G/5G siete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

I keď mnoho informácií o smartfónoch zatiaľ nemáme, môžme sa odpichnúť aspoň od informácií zverejnených samotným leakerom OnLeaks. Ten vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter uvádza, že oba modely budú disponovať naozaj veľkým displejom, čo nie je u Samsungu žiadnym prekvapením. Leaker taktiež uvádza, že oba smartfóny budú disponovať až trojitým zadným fotoaparátom, pričom predošlé leaky odhalili prítomnosť 32MP hlavného snímača fotoaparátu.

Akú medzeru chce Samsung vypĺňať?

Zmýšľanie Samsungu je z teoretického hľadiska celkom logické, no príliš sa neodzrkadľuje na faktoch. Modelový rad smartfónov Galaxy S určite patrí medzi úplný strop spoločnosti, pričom najzákladnejší model Samsung Galaxy S10e začína na 749 eurách. Človek by tak očakával, že cena najdrahšieho smartfónu „strednej triedy“ z modelovej rady Galaxy A bude o niekoľko sto eur menšia, no realita je úplne opačná. Spomínaný Galaxy A80 stojí v našich končinách až 649 eur, čiže presne o 100 eur menej, ako Galaxy S10e. Kam chce teda Samsung natlačiť modelový rad Galaxy R zrejme netuší nikto iný, ako predstavitelia Samsungu. Samozrejme, stále treba počítať aj s tým, že nový modelový rad môže byť určený iba pre vybrané regióny, no na presnejšie informácie si zrejme musíme počkať až do ich samotného predstavenia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close