SpravodajstvoTechnológie

Dimensity 720 je novým dostupným procesorom z kuchyne spoločnosti MediaTek, ktorý je vybavený 5G konektivitou

Mal by poháňať smartfóny v cenovej kategórii okolo 250€

MediaTek pokračuje v expanzii dostupných 5G procesorov pre mobilné zariadenia. Spoločnosť oznámila nový procesor Dimensity 720, ktorý by mal poháňať smartfóny z cenovej kategórie strednej triedy. Ide tak o smartfóny v cenovej kategórii okolo 200€ až 250€.

Dimensity 720 je predstavený

„Dimensity 720 predstavuje nový štandard, ktorý prináša funkčnosť a technológiu 5G nabitú funkciami pre zariadenia, ktoré sú prístupnejšie spotrebiteľom na celom trhu,“ povedal Dr. Yenchi Lee, zástupca generálneho riaditeľa obchodnej jednotky bezdrôtovej komunikácie MediaTek, ktorý ďalej dodal: „Tento čip je vysoko energeticky efektívny, má pôsobivý výkon a pokročilé technológie displeja a zobrazovania. To všetko spolu pomôže značkám zaviesť 5G do diferencovaných zariadení pre spotrebiteľov na celom svete.“

MediaTek ďalej dopĺňa, že ide o procesor vyrobený 7nm technológiou. Procesor ďalej podporuje zariadenia so zobrazovacou frekvenciou displeja 90Hz s maximálným rozlíšením 2520 x 1080 bodov, HDR10+, kamerami s maximálnym rozlíšením do 64 mexapixelov, s funkciou Voice Wakeup (VoW. Ide o funkciu prebudenia zariadenia pomocou hlasu pri nízkej energetickej náročnosti), a podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť ďalej dodáva, že ide o procesor s dvoma veľkými jadrami ARM Cortex-A76 s pracovnou frekvenciou do 2GHz, ktoré sú doplnené o ďalších 6 jadier ARM Cortex-A55 s pracovnou frekvenciou do 2GHz. V prípade GPU, procesor je vybavený čipom ARM Mali G57, ďalej podporuje rýchlu operačnú RAM pamäť typu LPDDR4X do kapacity 12 GB a univerzálne úložisko typu UFS 2.2.

Čipová sada ďalej podporuje najnovšie technológie pripojenia  vrátane agregácie dvoch operátorov (2CC CA), Voice over New Radio (VoNR) a duálnej SIM karty 5G a 4G, duálneho pohotovostného režimu (DSDS), aby používateľom poskytovala čo najlepšie spojenie.

MediaTek v závere dodáva, že procesor je navrhnutý pre globálne siete vrátane Ázie, Severnej Ameriky a Európy.  V  súčasnosti spoločnosť ponúka v segmente 5 procesorov nasledovné procesory: Dimensity 100, Dimensity 800, Dimesnity 700 a Dimensity 720.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close