SpravodajstvoTechnológie

Desiatky ľudí sledovalo živý prenos znásilnenia na Facebooku!

Nie je žiadnym tajomstvom, že Facebook má plné ruky práce s násilným obsahom streamovaným naživo na sociálnej sieti. Minulé leto Antonio Perkins streamoval inak normálny večer, keď bol zrazu zastrelený. Boli tu už aj iné prípady video záznamu streamovaného naživo na Facebooku. Najnovším incidentom je sexuálne zneužitie tínedžerky v Chicagu.

Chicagská polícia oznámila, že 15-ročná dievčina bola minulý víkend sexuálne zneužitá niekoľkými podozrivými a celá táto hrôza bola naživo streamovaná na Facebooku. Polícia pre The Washington Post potvrdila, že rodina dievčaťa v nedeľu oznámila, že je nezvestné. Rodinní príslušníci tvrdia, že dievča odišlo do obchodu a neskôr bolo videné naživo na streame. Bolo nájdené v pondelok a polícia naďalej incident vyšetruje. Facebook video stiahol.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Je to odporný zločin a my tento druh obsahu na Facebooku nepovoľujeme,“ povedal hovorca spoločnosti portálu Engadget. „Berieme zodpovednosť za to, aby boli ľudia na Facebooku v bezpečí veľmi vážne. Odstránime videá, ktoré zachytávajú sexuálne zneužívanie a sú zdieľané na oslavu násilia.“

Políciu nikto nezavolal

Zatiaľ čo väčšina z toho, čo je vysielané naživo na Facebooku je úplne v poriadku, a spoločnosť vysvetlila, že preskúmanie sporného obsahu, ktorý ohlásilia užívatelia funguje ako hodinky. Samozrejme, že systém vyžaduje nahlásenie akýchkoľvek násilných videí ako prioritu. Chicagská polícia oznámila, že v tomto prípade sledovalo útok asi 40 ľudí a políciu nezavolal nikto.

Zdroj: vlastný

Facebook bol ostro kritizovaný za to, že mu údajne trvalo dva týždne, kým odstránil video v ktorom 12-ročné dievča streamovalo svoju samovraždu koncom decembra. Podľa The Washington Post, kým Facebook zábery zrušil, objavili sa (a boli odstránené) aj na YouTube. Začiatkom januára tiež štyria ľudia streamovali útok na mentálne postihnutého tínedžera. Video streamované v reálnom čase je v súčasnosti pre Facebook tvrdým orieškom, a kým nezistí, ako udržať násilnosti mimo News Feedu užívateľov, budeme aj naďalej počúvať o streamovaní takýchto udalostí v pravidelných intervaloch.

Zdroj: engadget.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close