Spravodajstvo

Dell chce firmám uľahčiť prechod na hybridný cloud. Spojil sa s Microsoftom

Nový produkt Dell Hybrid Cloud System for Microsoft predstavili šéfovia oboch spoločností Michael Dell a Satya Nadella. Popri tom Dell uviedol aj nový predajný model pre cloudové riešenia, ktorý má minimalizovať hlavné riziká investičných a prevádzkových nákladov spojených s migráciou.

Riešenie Dell Hybrid Cloud System for Microsoft je postavené na štandardoch Cloud Platform System (CPS). Nasadené môže byť v priebehu troch hodín. S integrovaným softwarom Dell Cloud Manager (DCM) a Windows Azure Pack (WAP) riešením uľahčuje a automatizuje mnohé kroky pri migrácii na cloud a umožňuje bezprecedentnú správu a kontrolu nad úložiskom, ktoré využíva služby Microsoft Azure.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa prieskumu spoločnosti Dell medzi viac ako 1 000 poprednými odborníkomi v IT sektore (ITDM) si 9 z 10 opýtaných myslí, že hybridná stratégia je dôležitá pre prežitie firmy v budúcnosti. Nedávna štúdia o rýchlosti nasadzovania nových technológií(GTAI 2015) zase uvádza, že už 55 percent organizácií celosvetovo využíva viac ako jeden typ cloudu. „Veľmi dobre poznáme výzvy, ktorým čelí väčšina zákazníkov prechádzajúcich na cloud. Hovoria nám, že zavedenie je príliš komplexný proces, náklady sú vysoké a meranie skutočného efektu je netransparentné,“ hovorí Jim Ganthier, Viceprezident a generálny manažér divízie inžinierskych riešení a cloudu v spoločnosti Dell.

Dell má nový spôsob platenia za cloud

Spolu s novým systémom pre Hybridný Cloud predstavil Dell platobný program Cloud Flex Play. Ten ponúka užívateľom flexibilnú a efektívnu cestu, ako začať využívať cloud so zníženými kapitálovými a prevádzkovými výdavkami. Zákazník si zvolí platobný plán na mieru a nemusí platiť za služby, ktoré nevyužije. Má napríklad možnosť predĺženia skúšobnej doby, pokračovať vo zvolenom programe, vrátiť produkt alebo si ho celý odkúpiť do svojho vlastníctva. Služba je zatiaľ dostupná v USA a postupne sa bude rozširovať do ďalších krajín.

Globálne obchodné centrum Dell Bratislava

Spoločnosť Dell pôsobí na Slovensku prostredníctvom pobočky od roku 2002. Za uplynulých desať rokov sa pretransformovala z predajného centra pre nemecky hovoriace krajiny na globálne centrum, v ktorom sa integrujú mnohé obchodné činnosti ako financie, marketing, ľudské zdroje, technická podpora, predaj, zákaznícky servis a iné. V Bratislave pôsobí jedno z kľúčových globálnych centier pre finančné služby, ktoré zamestnáva 630 ľudí. Obchodné centrum Dell Bratislava celkovo zamestnáva viac ako 1 750 ľudí. Prehľad voľných pracovných pozícií v Obchodnom centre Dell Bratislava nájdete nahttps://jobs.dell.com

Spoločnosť Dell

Dell Inc. je popredným predajcom IT systémov na svete. Unikátny model podnikania je založený na rešpektovaní požiadaviek zákazníkov, dodávaní inovatívnych technológií a kvalitnom servise. Viac informácií na www.dell.com.

Zdroj: tlačová správa

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close