SpravodajstvoXiaomi

Dáme zbohom modelovému radu Redmi Note tak, ako ho poznáme? Xiaomi naznačuje, že plánuje veľkú zmenu!

Modelový rad Redmi Note by mohol prejsť významnou zmenou v označovaní. Spoločnosť má tak vynechať číslovku dvanásť v smartfónoch.

Modelový rad Redmi Note patrí medzi najobľúbenejšie série smartfónov nielen medzi zariadeniami spoločnosti Xiaomi, ale aj medzi konkurenciou. Výraznými znakmi pre túto sériu je nižšia cena a výbava, ktorá je na tieto cenové úrovne pomerne nezvyčajná. Xiaomi sa snaží modelovým radom Redmi Note priniesť najnovšie inovácie aj medzi obyčajných ľudí, ktorí by si drahšie smartfóny nemohli kúpiť. Tento rok sme sa už jednej generácie smartfónov z tejto série dočkali. Xiaomi ich označilo číslovkou jedenásť a už teraz vieme, že nás tento rok čaká ešte jedna generácia smartfónov. Ako však informuje portál mundoxiaomi.com, zdá sa, že čínsky gigant plánuje veľkú zmenu v označovaní smartfónov.

Žiadne Redmi Note 12?

Čínska spoločnosť Xiaomi nám každý rok prináša niekoľko smartfónov z radu Redmi Note. Do toho tohtoročného radu zavítalo v súčasnosti až 6 modelov a nevylučujeme, že sa séria ešte rozrastie. Nie je však žiadnym tajomstvom, že spoločnosť pod vedením Lu Weibinga ako riaditeľa Redmi už dávno pracuje na ďalšej generácii smartfónov. Tá sa mala na trh umiestniť pod označením Redmi Note 12, čím by pokračovala v obľúbenej línii lacných smartfónov. Túto číslovku však pri názve zariadenia vôbec nemusíme vidieť. Ďalšia generácia sa má totiž o niečo viac odlíšiť.

Práve Lu Weibing prostredníctvom čínskej sociálnej siete Weibo navrhuje, aby sa ďalšia generácia smartfónov označila inak. Zámerom riaditeľa spoločnosti Redmi je to, aby sa nové smartfóny odlíšili o niečo viac od súčasnej generácie označenej číslovkou jedenásť. Zároveň by sa však mali vrátiť k tomu, čo priniesol populárny Redmi Note 10 Pro, ktorý aj po predstavení „jedenástok“ stále žne obrovské úspechy. Nová generácia smartfónov sa tak má sústrediť na vyšší výkon a lepšie inovácie. Názov Redmi Note by si však ďalšia generácia smartfónov mala ponechať. Zmena by tak mala prísť len v číslovke, ako sa však Redmi rozhodne zatiaľ nevieme.

Redmi Note
Zdroj: mundoxiaomi.com

Čo o pripravovaných modeloch zatiaľ vieme?

Aj keď predstavenie nových smartfónov z radu Redmi Note prebehne ešte tento rok, neočakávame, že sa tak stane v nasledujúcich týždňoch. Predstavenie by mohlo prebehnúť koncom tohto roka, pričom si myslíme, že by sa tak mohlo stať v mesiacoch október či november. Napriek tomu už vieme niektoré informácie týkajúce sa týchto zariadení, keďže pomaly prechádzajú rôznymi certifikáciami. Poznáme napríklad displeje smartfónov, keďže v prípade dvoch známych modelov pôjde o 6.6″ FHD+ AMOLED displej.

Unikla aj očakávaná kapacita batérie smartfónov. Lacnejší model by mal získať 4980mAh batériu zatiaľ čo lepšie vybavený smartfón 4300mAh batériu a rýchlejšie nabíjanie. Čo vás však možno nepoteší, aj v tejto generácii smartfónov Redmi siahne po čipsetoch od spoločnosti MediaTek. Zaručiť si tak má nižšiu cenu zariadení no stále vysoký výkon. Konkrétne sa môžeme rozprávať o čipsetoch ako Dimensity 1300 či Dimensity 8000. Ako však budú finálne verzie smartfónov vyzerať a čo nakoniec dosadíme za označenie Redmi Note sa zrejme dozvieme až neskôr.

Ako si myslíte, že by Xiaomi malo túto sériu označiť? Svoje tipy nám môžete zdieľať v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close