SpravodajstvoTechnológieZariadenia

Ďalšie smartfónové herné monštrum Nubia Red Magic 3 je tu! Obrovský výkon musí krotiť zabudovaný chladiaci ventilátor

Ďalší herný smartfón pochádzajúci z Číny bol oficiálne predstavený! Toto je nový Nubia Red Magic 3, ktorý má výkonu naozaj na rozdávanie a momentálne sa jedná o jediný herný smartfón, ktorý disponuje naozaj unikátnym systémom chladenia.

Výkonnostná beštia

O výkon najnovšieho vlajkonosiča od spoločnosti Nubia, ktorá je dcérskou spoločnosťou čínskeho giganta ZTE, sa stará vlajkový procesor Snapdragon 855 a grafický čip Adreno 640. Skvelému procesoru bude sekundovať až 6 GB RAM, respektíve až 12 GB RAM. Budúci hráči budú mať k dispozícií po boku obrovského výkonu aj naozaj veľký 6,65-palcový FHD AMOLED displej, ktorý ponúka obnovovaciu frekvenciu 90 Hz. Veľkou novinkou sú aj reproduktory DTS:X s priestorovým zvukom, ako aj naozaj unikátny aktívny chladiaci systém s ventilátorom, ktorý je údajne extrémne tichý aj napriek tomu, že sa dokáže roztočiť až na neuveriteľných 14 000 otáčok. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Výdrž batérie je limitujúci faktor

nubia red magic 3 bateria_opt
Zdroj: Nubia

Keďže smartfón ponúka naozaj obrovský výkon a disponuje veľkým displejom, výrobca musel počítať s naozaj veľkou energetickou náročnosťou. Výsledkom je, že sa v útrobách smartfónu nachádza batéria s kapacitou až 5000 mAh, čo je medzi vlajkovými loďami naozaj unikátny údaj. Výrobca udáva, že vďaka podpore 27W rýchlonabíjania si môžu budúci hráči užiť až 1 hodinu hrania za iba 10 minút nabíjania.

Fotoaparát aký sme ešte nevideli

I keď to nebýva zvykom, výrobca Nubia vybavil svoj herný smartfón naozaj špičkovým fotoaparátom. Na prednej strane zariadenia sa nachádza 16 MP fotoaparát, ktorý je viac menej klasikou. Úplne iná káva sa ale stala na zadnej strane. Na tej sa totižto nachádza 48 MP fotoaparát so senzorom Sony IMX586, vďaka ktorému je možné natáčať video v rozlíšení až 8K. Úplným unikátom je možnosť natáčania spomaleného videa na neuveriteľných 1920fps.

nubia red magic 3 fotak_opt
Zdroj: Nubia

Cena je aj napriek fantastickým špecifikáciám stále „umiernená“. Základná verzia s 6 GB RAM a 64 GB interným úložiskom sa v domovskej Číne bude predávať za zhruba 385 eur. Vrcholná verzia s 12 GB RAM a 256 GB interným úložiskom sa pritom bude predávať za necelých 580 eur. Do predaja sa v domovskej Číne dostanú už 3. mája, pričom by sa do iných častí sveta mali dostať už behom nasledujúceho mesiaca. Samozrejme, ceny v našich končinách budú určite o niečo vyššie.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Nubia)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close