Ďalšie fópa Facebooku? Šéf sociálnej siete, Zuckerberg, používa konkurenčný Signal

Únik dát zo sociálnej siete Facebook odhalil číslo jej šéfa. Kontaktovať ho môžete nielen cez WhatsApp, ale aj prostredníctvom Signalu.

Mark Zuckerberg_data
Zdroj: flickr.com (Anthony Quintano)

Posledné dni zaplavili mnohé média správy o tom, že do obehu sa dostali osobné dáta viac ako 500-miliónov používateľov sociálnej siete Facebook. Hoci išlo o starý únik dát ešte z roku 2019, o ktorom sme sa dozvedeli začiatkom tohto roka, tak až teraz dáta vyplávali online v plnej paráde. Medzi zasiahnutými používateľmi, ktoré sa dostali na verejnosť, boli aj údaje šéfa sociálnej siete, Marka Zuckerberga. Na tému upozorňuje portál indiatoday.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Fópa šéfa Facebooku zaplavuje média

Tento únik informácií vcelku zavaril šéfovi Facebooku. Vo všeobecnosti, odhliadnuc od škandálu v podobe úniku dát, do obehu sa dostali aj jeho osobné údaje vrátane mobilného čísla. Samozrejme, to nenechalo mnohých zvedavcov bez povšimnutia, ktorí odhalili, že Zuckerberg nepoužíva len ním vlastnený Messenger, či WhatsApp, ale aj konkurenčný Signal, ktorý získal extra pozornosti potom, ako WhatsApp ohlásil zmenu podmienok používania služby, ktorá naberie na účinnosti od 15. mája.

Samozrejme, odhalenie toho, že Zuckerberg používa konkurenčnú službu automaticky neznamená, že ide o „nadradenú službu“. Ale aj napriek tomu, ide o úsmevnú situáciu, ktorá naznačuje, že ak chceme mať v bezpečí svoje údaje, tak služby Facebooku nemusia byť vždy tou najlepšou voľbou.

V každom prípade odhalenie tejto informácie, službe WhatsApp ako takej určite nepomôže, ba naopak. WhatsApp by pritom potreboval bleskurýchlo stabilizovať situáciu okolo úbytku používateľov. Dôvodom je, že dostupné dáta ukazujú raketový rast Telegramu, či Signalu, ktorý možno vidieť od začiatku tohto roka.

„..aplikácia Signal sa stala v prvom štvrťroku tohto roka najsťahovanejšou aplikáciou na celom svete…“

Ako komunikačnú platformu používate vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre