MIUI Galéria získava aktualizáciu s užitočnými novinkami, je váš smartfón kompatibilný?

Galéria v nadstavbe MIUI získava aktualizáciu s niekoľkými užitočnými funkciami, ktoré si zamilujete. Je váš smartfón na zozname vyvolených?

Xiaomi-Mi-11_fotografia
Zdroj: Digital Chat Station (Weibo)

Majitelia Xiaomi smartfónov zrejme využívajú aplikáciu MIUI Galéria na dennej báze. Prináša niekoľko užitočných funkcií, vďaka ktorým je o krok vpred pred konkurenciou a drží si naozaj veľkú obľúbenosť medzi užívateľmi. Po poslednej aktualizácii na verziu V2.2.19 získava aplikácia hneď niekoľko užitočných funkcií, vďaka ktorým si ju zamilujete ešte viac.

Nové funkcie

Portál Xiaomiadictos.com informuje hneď o štyroch nových funkciách, ktoré si okamžite zamilujete. Dostupnosť aktualizácie sa hlási z rôznych zdrojov, ak ju však neuvidíte, nezúfajte, určite príde čoskoro. Prvou novinkou je pridanie časového údaju keď scrollujete galériou. Táto funkcia sa však v určitých zariadeniach vyskytovala i v starších verziách a pre niektorých nemusí byť novinkou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo však novinkou je, je možnosť ukladania všetkých fotografií do primárnej sekcie fotky. Nové snímky z aplikácií či screenshoty sa nebudú teda ukladať do priečinkov, ale rovno do hlavnej sekcie. Ak ste si však zvykli na priečinky, nie je problém ostať pri starom zobrazovaní, pretože táto funkcia je voliteľná.

Jednou z najužitočnejších je zmena zobrazovania screenshotov a ich úprava v galérii. Screenshoty tak po novom budete môcť umiestniť do rámika smartfónu a budú tak vyzerať ako reálna fotografia smartfónu. Táto funkcia sa však pridáva len do niekoľkých zariadení. Spomínané sú najmä Mi 11 a obnovená „desiatka“, teda Mi 10S. Poslednou spomínanou novinkou sú nové filtre, ktoré si však vyslúžia len vybrané zariadenia.

Kompatibilita aktualizácie

Asi sme si už zvykli, že nie všetky funkcie v MIUI sú dostupné u všetkých zariadení. Inak tomu nebude ani teraz, prémiové funkcie a nové filtre v aplikácii Galéria získajú len vybrané zariadenia. Potešením však je, že medzi kompatibilné zariadenia patrí i starší prémiový model, akým je Mi MIX 2S. Prémiové filtre si ďalej vyslúžia modely Mi MIX 3, Mi 8, Mi 9, Mi 9 Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Mi 10S, Redmi K20 Pro, Redmi K20 Pro Premium Edition a séria Redmi K30. Pevne však veríme, že zoznam podporovaných smartfón bude v priebehu času obšírnejším a to z dôvodu, že viacero vlajkových modelov zatiaľ absentuje. Najmä telefóny značky Poco.

Evidujete u vás aktualizáciu či stále čakáte? Dajte nám vedieť v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre