Ďalší veľký výrobca smartfónov cíti v Európe príležitosť. Na trh vstupuje nový hráč, ktorého prirovnávajú k Xiaomi

Ide o 6. najväčšieho hráča na trhu so smartfónmi na svete, ktorý v 2. kvartáli tohto roka dodal celosvetovo 8% zariadení

Vivo X50 pro kamera
Zdroj: Youtube (魏布斯)

Kto by si myslel, že so slabnúcou pozíciou spoločnosti Huawei na európskom trhu, bude náš trh „chudobnejší“, tak nemusí tomu tak vcelku byť. Medzeru sa totiž pokúsi zaplniť spoločnosť Vivo. Na tému upozorňuje portál androidauthority.com.

Vivo hlási expanziu do Európy

Vivo je jeden z popredných hráčov na trhu so smartfónmi, ktorý sa však doposiaľ s výnimkou niekoľkých lokálnych trhov vyhýbal Európe. To sa však mení. Spoločnosť PPK Eletronics, ktorá vlastní niekoľko značiek smartfónov vrátane Vivo začína s expanziou vo viacerých európskych krajinách. Ide konkrétne o Veľkú Britániu, Nemecko, Poľsko, Španielsko, Francúzsko a Taliansko. Neskôr by mali nasledovať aj ďalšie trhy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zákazníkom vo vyššie spomínaných krajinách chce ponúknuť zatiaľ 4 smartfóny. Tým najvybavenejším modelom je Vivo X51 5G, ktorý primárne láka na 48-megapixelový senzor (IMX598), ktorý je umiestnený v špeciálnom puzdre imitujúcom gimbalovú stabilizáciu. Znamená to, že pri pohybe zariadenia dochádza aj k fyzickému pohybu snímača. Ďalej, kamera je doplnená o 8-megapixelový širokouhlý snímač a 8-megapixelový teleobjektív. Zariadenie okrem iného disponuje 90Hz FULL HD OLED displejom so zaoblenými bokmi a čítačkou prstov. Poháňaný je procesorom Snapdragon 765 s podporou 5G technológie. Poteší aj veľká 4315 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania pri 33W.

Medzi ďalšie zariadenia, s ktorými spoločnosť vstúpi na trh, budú patriť smartfóny Vivo Y70, Vivo Y20s a Vivo Y11s. V týchto prípadoch ide o zástupcov strednej triedy. Vivo Ďalej prezradilo, že mierne upravilo svoju nadstavbu v kombinácii s operačným systémom Android, aby viac vyhovovali európskym zákazníkom.

Druhým dychom však treba dodať, že spoločnosť nespresnila, o aké úpravy systému FunTouchOS ide. V rámci tlačového brífingu bolo konkrétne povedané: „Vivo pracovalo s Google, aby FunTouchOS dosiahol lepší súlad so štandardným Androidom „blízkym k európskym zvykom“.“

Budúcich majiteľov smartfónov spoločnosti Vivo však môže potešiť dlhá softwarová podpora. Spoločnosť prezradila, že plánuje podporovať svoje zariadenia po dobu 4 rokov a 3 roky dodávať bezpečnostné aktualizácie od spoločnosti Google. Tu však treba dodať, že Vivo podporou 4 rokov pravdepodobne myslelo softwarovú podporu svojej nadstavby, a nie 4-veľké aktualizácie prinášajúce nový Android.

Mimochodom, v súčasnosti spoločnosť Vivo pôsobí na viac ako 30 trhoch, pričom celosvetovo pokrýva 9% trhu so smartfónmi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre