Ďalší lacný Xiaomi smartfón sa ocitol v testovaní pre Android 12: Ktorý model zavítal medzi elitu?

Android 12 sa pomaly začína testovať i v nižšej triede smartfónov. Najnovšie tak prichádza do obľúbeného modelu od Redmi zo strednej triedy.

Xiaomi Android 12 zoznam smartfonov
Zdroj: Vosveteit

Len pár dní dozadu sme vás informovali o opätovne aktualizovanom zozname Xiaomi zariadení, ktoré získajú nový Android 12. Ten naposledy odhalil prítomnosť niekoľkých nových smartfónov, no teraz nás až také veľkolepé novinky nečakajú. Potešíme však majiteľov jedného z najlacnejších smartfónov z dielne čínskeho giganta. Ten sa totiž dostal na elitný zoznam smartfónov, na ktorých sa práve testuje Android s číslovkou dvanásť. A keďže sa tu doteraz vyskytovali najmä drahšie modely, leakeri zo Xiaomiui prostredníctvom sociálnej siete Twitter majú tú česť odhaliť na tomto zozname tohtoročný a lacný Redmi Note 10!

Testovanie začína i na novom Redmi Note 10

Aktualizovaný zoznam sa začína formovať a potešenie prichádza pre čoraz viac majiteľov smartfónov. Sekcia so smartfónmi, na ktorých práve prebieha interné testovanie novej „dvanástky“ je totiž stále dlhšia a dlhšia. A ako sme už spomínali, najnovšie sa do tejto sekcie dostal i lacný Redmi Note 10.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nie je však sám a presúva sa do tejto skupinky spolu s herným Redmi K40 Gaming, ktorý na globálnom trhu nájdeme i pod pomenovaním Poco F3 GT. Ten však zatiaľ na našom trhu nenájdeme a je otázne, či sa ho vôbec na Slovensku dočkáme. V každom prípade sa oba smartfóny budú môcť tešiť z nového Androidu 12 už v dohľadnej dobe, kedy to však príde?

Príchod na verejnosť je už za rohom

Zatiaľ čo Xiaomi starostlivo pracuje na adaptácii nového systému v smartfónoch, spoločnosť Google vydáva verziu Beta 5 pre nový Android. Príchod nového Androidu na verejnosť je tak zrejme už „na spadnutie“ a všetci očakávame, že by sa ho prví majitelia smartfónov mohli dočkať už v priebehu tohto, no najneskôr budúceho mesiaca.

Samozrejmosťou však je, že Xiaomi nasadí nový Android 12 najprv pre svoje vlajkové modely. No verní fanúšikovia Xiaomi vedia, že táto spoločnosť je nevyspytateľná a vôbec by sme sa nečudovali, keby práve jeden z týchto lacných smartfónov priniesol Android 12 na trh medzi prvými.

Je váš smartfón na zozname podporovaných zariadení? A v ktorej fáze sa momentálne nachádzate? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre