Ďalší hlúpy HOAX zdieľalo už takmer 1 000 ľudí! Táto banka nás vraj chce zotročiť. Ide o nezmysel, upozorňuje polícia

Funkcia, ktorá nás má informovať o tom, akú zanechávame pri nákupoch stopu na životnom prostredí, nás má vraj zotročiť, tvrdí známy hoaxer.

HOAX_informacia o CO2 banka
Zdroj: unsplash.com (Marek Piwnicki), Vosveteit.sk

Internet je pre mnohých z nás zdrojom informácií. Málokedy sa ale zamýšľame nad dôveryhodnosťou zdroja, z ktorého ich čerpáme. Častokrát sa necháme nachytať aj na rôzne podvody. Napríklad len niekoľko dní dozadu sme upozorňovali na podvod, v ktorom útočník predával „dohodnuté zápasy“. Samozrejme, takéto informácie útočník nemal a zároveň je veľmi málo pravdepodobné, že by ich predával cez Facebook. Ale aj tak sa niektorí nechali nachytať.

Najnovšie polícia SR prostredníctvom svojej Facebook stránky (Hoaxy a podvody – Polícia SR) upozorňuje na ďalší nezmysel, ktorý vytvoril účet „Miroslav Čimo“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalší Hoax, ktorý zdieľali stovky ľudí

Tento profil je plný nezmyslov, od COVIDU, cez vojnu, až po lokálnu a medzinárodnú politiku. Ale aj napriek tomu, teší sa veľkej obľube. V jednom z posledných statusov sa snaží vyvolať paniku medzi klientami Tatra Banky. Dôvodom je nedávno predstavená funkcia, ktorá súvisí s meraním uhlíkovej stopy. Banka totiž pri transakciách cez kartu zobrazuje v aplikácii aj informáciu, ako náš nákup ovplyvňuje životné prostredie.

„Tatra banka vám pri každej platbe kartou zmeria co2, aké milé! Teraz si to spojme so zrušením hotovosti, čiže sa bude dať všade platiť iba kartou. Čiže žiadna hotovosť, všetky banky merajú pri každej platbe co2 a teraz si predstavte, že máte mesačný limit 1000kg co2, ak ho prekročíte, karta sa zablokuje a už ju nebudete môcť používať do konca mesiaca, pretože ste svoj mesačný limit prekročili, nebudete si môcť kúpiť ani chlieb, alebo plienky pre dieťa, lieky, proste nič!…“, píše Čimo v úvode publikovaného príspevku.

Naozaj nás chce banka kontrolovať?

Status, ktorý vytvoril Čimo medzičasom zdieľalo okolo 840 ľudí (k času publikovania článku) pričom pribúdajú stále ďalší. Jeho tvrdenia sú ale založené na vode. V statuse samozrejme nezabudol nakydať i na globalistov, ktorí podporujú vojnu a záverom stihol aj odporúčať politického kandidáta zo strany Národná koalícia, ktorý zdieľa na sociálnej sieti príspevky z rovnakého súdka.

Ako je to v skutočnosti? Chce nás banka skutočné kontrolovať? Polícia samozrejme kontaktovala banku s dopytom, aby sa vyjadrili k vzniknutej situácii.

„Meranie uhlíkovej stopy má výhradne edukatívny charakter. Klientom dávame možnosť zobraziť ich vplyv na životné prostredie práve prostredníctvom prepočtu objemu vyprodukovaného oxidu uhličitého. V žiadnom prípade táto funkcionalita nie je ani nebude nástrojom na kontrolu klientov cez ich účty alebo prostriedkom na blokovanie platieb.“, vysvetľuje Simona Miklošovičová z Tatra Banky.

Mimochodom, funkcia ktorá nás má údaje zotročiť, sa dá v rozhraní mobilnej aplikácie vypnúť.

„Navyše – funkcionalita, ktorá má tento hladomor, otrokárstvo a kadejaké ďalšie nezmysly spôsobiť, sa dá kedykoľvek v mobilnej aplikácii Tatra banky vypnúť.“, dopĺňa polícia.

Mimochodom, banky (vrátaná Tatra Banky) chcú, aby ľudia platili kartami. Dôvodom je, že z každej platby prostredníctvom karty, inkasujú drobný poplatok za jej sprostredkovanie. Inými slovami, ak by nám obmedzili možnosti platby, tak by išli proti sebe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre