Filmy a seriály

D.B. Cooper: Where Are You?! Na Netflix mieri strhujúci dokument o lupičovi, ktorý sa stal mnohými obdivovaný

Na Netflix mieri dokument D.B. Cooper: Where Are You?! Ide o zločinca, ktorý si prišiel na 200-tisíc dolárov a nikdy ho nechytili. Polícii unikol unikátnym spôsobom.

Netflix je bezodnou studňou s filmami, seriálmi, ale aj dokumentmi. Mnohé sú natoľko chytľavé, že po ich vzhliadnutí, sa nám na dlho vryjú do našej pamäte. Naposledy sme vás upozornili na celovečerné filmy Sweet: Pray and Obey, či Our Father. V oboch prípadoch zohrali hlavnú úlohu osoby, ktoré možno charakterizovať ako zvrátených psychopatov. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalší dokument, ktorý čoskoro zavíta na Netflix. Tentokrát si hlavnú úlohu zahral zločinec, ktorý sa neskôr stal mnohými obdivovaný.

D.B. Cooper: Where Are You?! Lúpež v štýle Mission: Impossible

Mission: Impossible je filmom, ktorý do nás vryl predstavu o schopnostiach špičkového agenta, ktorý sa vedel elegantným spôsobom vysporiadať aj s na prvý pohľad neriešiteľnými situáciami. Dan Cooper je človekom, ktorý je „Tomom Cruisomom“ v reálnom živote. Na dokument upozornil portál ew.com.

D.B. Cooper: Where Are You?! je dokument, ktorý zachytáva lúpež z 24. novembra 1971. Ide o muža, ktorý nastúpil do lietadla smerujúceho z Portlandu do Seattlu. Na sebe mal oblečený oblek a niesol so sebou kufrík. Krátko potom, ako vzlietli, oznámil letuške, že chce 200 000 dolárov a tvrdil, že má bombu. Po niekoľkých hodinách, ako sa dostal k peniazom, tak otvoril dvere na lietadle, pripol si na chrbát padák a vyskočil. Policajtom sa ho nikdy nepodarilo nájsť.

Tento príbeh fascinuje dlhé roky nielen políciu, ale aj amatérskych detektívov. Kto je to D.B. Cooper, ako sa mu podarilo utiecť pred políciou potom, ako vyskočil z lietadla, a prežil vlastne? Štvordielny dokument zachytáva nielen samotnú lúpež, ale aj to, ako po ňom dlhé roky pátrala celá Amerika. Budete si môcť vypočuť nielen výpovede policajtov, ktorí ho hľadali, ale aj tvrdenie jedného z amatérskych detektívov, ktorý hovorí, že našiel únoscu lietadla.

Dokument bude dostupný na Netflixe od 13. júla.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close