Čo robiť, ak neviete nájsť vo svojom Xiaomi funkciu druhý priestor? A prečo by ste ju mali mať aktívnu?

Druhý priestor je užitočnou funkciou, ktorá vám z vášho Xiaomi urobí dva. Ako túto funkciu spustiť, ak nie je v nastaveniach?

Druhý priestor Xiaomi
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Xiaomi smartfóny s nadstavbou MIUI nám umožňujú mať vo svojom smartfóne množstvo funkcií, ktoré by sme v čistom Androide nenašli. Jednou z nich je napríklad i funkcia druhý priestor, ktorý nám umožní mať v našom smartfóne dva oddelené profily. Prečo by ste mali mať tento priestor aktívny a pre koho je určený? A čo robiť, ak túto funkciu môj smartfón nepodporuje? Riešenie je jednoduché, tak sa naň pozrite spolu s nami!

Pre koho je druhý priestor určený a prečo by ste ho mali využívať práve vy

Druhý priestor je funkcia, ktorá nám umožní mať v jednom zariadení dva oddelené profily pre jeho využívanie. V takomto priestore, ktorý môže byť skrytý za heslom, si môžete bez problémov stiahnuť všetky aplikácie z Obchodu Play, aktivovať iné Google konto a ukladať si oddelene súbory vo vašom smartfóne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pre koho je teda druhý priestor určený? Túto funkciu môžete využívať napríklad pre oddelené súbory a aplikácie pre prácu a osobný život, a nemusia sa vám miešať. Rovnako sa dá druhý priestor využiť napríklad pre vaše dieťa, ktoré v ňom môže mať uložené hry, no do vašich sociálnych sietí či súborov nebude mať prístup. A ak plánujete zdeliť heslo od svojho smartfónu niekomu, kto by sa nemal dostať do vašich osobných súborov, jednoducho ho prepnete do druhého priestoru a zvedavec sa do vášho súkromia nedostane.

Táto funkcia však nie je dostupná pre všetkých

Ak by Xiaomi sprístupnilo túto funkciu pre všetkých, bolo by to príliš jednoduché. Spoločnosť sa so svojou nadstavbou MIUI pomaly zbavuje „nepotrebných“ častí systému pre lacnejšie smartfóny a jednou z nich je aj druhý priestor. Ten nenájdeme natívne v lacnejších smartfónoch z nižšej či strednej triedy a pekným príkladom sú napríklad základné modely zo série Redmi Note 10.

K druhému priestoru sa však dá i tak dostať. Postačí nám k tomu aplikácia Activity Launcher dostupná z Obchodu Play. Tá v sebe skrýva množstvo skrytých nastavení, ku ktorým by sme sa s MIUI nedostali.

Activity Launcher
Activity Launcher
Developer: Adam Szalkowski
Price: Free

Ak si nainštalujete aplikáciu, v symbole lupy si vyhľadajte „Druhý priestor“ a následne ho otvorte rovnako, ako na týchto obrázkoch.

Tak čo, aktivujete druhý priestor i pre svoj Xiaomi? A poznali ste túto funkciu i predtým? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre