SpravodajstvoTechnológie

Čo bude stáť smartfón s rolovateľným displejom od LG? Toto je odhadovaná cena!

LG údajne plánuje už v marci 2021 predstaviť smartfón s rolovateľným displejom

Začiatkom decembra na povrch vyplával koncept zariadenia, na ktorom spoločnosť LG aktívne pracuje. Zariadenie bolo však na prvý pohľad iným v porovnaní s inými mobilnými telefónmi. Dôvodom je, že nešlo o štandardný skladateľný smartfón, ale o zariadenie s rolovateľným displejom.

Cena zariadenia nebude pre každého

Zariadenie by malo byť podľa známeho leakera informácií dostupné na trhu už v priebehu prvej polovice budúceho roka, konkrétne v marci. Očakávaná cena smartfónu nebude však pre každého. Dôvodom je, že jeho cena by mala byť približne 2359 USD. Išlo by tak o jeden z najdrahších modelov smartfónov na trhu. Druhým dychom treba dodať, že vzhľadom na použitú technológiu, nešlo by o žiadne prekvapenie, že zariadenie by patrilo medzi najdrahšie smartfóny na trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zariadenie by malo podľa publikovaných informácií ďalej disponovať procesorom Snapdragon 888 v kombinácii so 16GB RAM, či batériou s kapacitou 4200 mAh. 

Samotný displej zariadenia by malo byť možné rozložiť do troch štandardných formátov s rôznym pomerom strán – 2428 × 1080 (20:9), 2428 × 1366 (16:9) a 2428 × 1600 (3:2). Samotný displej v rozloženom stave by mal dosahovať veľkosť 7,4“.

Zároveň však treba dodať, že aktuálne informácie sa môžu v priebehu času ešte meniť, a preto treba publikované správy brať zatiaľ s rezervou.

Nedovolí nám nespomenúť, že budúci rok by mal byť „rokom skladateľných zariadení“. Len niekoľko dní dozadu, spoločnosť Samsung prezradila, že v budúcom roku predstaví viacero skladateľných smartfónov naprieč viacerými cenovými kategóriami. Skladateľné zariadenia by tak mohli byť o čosi dostupnejšie pre širšiu škálu používateľov. Rovnako sa očakáva, že prvé zariadenia tohto typu predstavia aj Xiaomi, Oppo, či Vivo .

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close