SpravodajstvoTechnológieZariadenia

Čínsky výrobca Doogee onedlho predstaví smartfón so zabudovaným snímačom odtlačkov prsta v displeji

Rok 2017 priniesol do sveta smartfónov viacero noviniek, no na jednu špeciálnu novinku rad nevyšiel. Spoločnosti Samsung, Apple a Microsoft sa už dlhšiu dobu snažia vytvoriť smartfón so zabudovaným skenerom odtlačkov prsta v displeji, no ani jeden zo spomenutých výrobcov zatiaľ takýto smartfón nepredstavil a zrejme ani tak skoro nepredstaví. V polovici decembra sa na internete objavili informácie o tom, že indická spoločnosť Synaptics takýto displej reálne vytvorila a prvý OEM výrobca smartfónov, ktorý túto technológiu bude reálne implementovať, bude spoločnosť Vivo. O spoločnosti Vivo a ich revolučnom smartfóne sme ďalej nič nepočuli.

„Revolucionárom“ bude smartfón od spoločnosti Doogee

Celosvetoví giganti to spoločne so spoločnosťou Vivo zrejme nestihnú a prvenstvo im zoberie čínsky výrobca Doogee. Len prednedávnom nám známy leaker Evan Blass na svojom Twitteri odhalil pripravovaný smartfón Doogee V s 6,2-palcovým displejom so zabudovaným snímačom odtlačkov prsta. Ako môžete vidieť hneď na prvý pohľad, smartfón sa nenápadne podobá na iPhone X. Naopak, zo zadnej strany je to takmer identická podoba pripravovaného Samsungu Galaxy S9.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

O smartfóne sa toho veľa po technickej stránke zatiaľ moc nevie, no je zrejmé, že čínskym výrobcom moc kopírovanie zariadení nevadí a s týmto smartfónom to myslí naozaj vážne. Čínky trh je plný napodobenín, takže sa nejedná o nič nezvyčajné a na obrovskom čínskom trhu si určite nájde milióny priaznivcov. Veď uznajte sami, nevyzerá zlaté prevedenie naozaj úchvatne?

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Evan Blass)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close