HuaweiSpravodajstvo

Čína ohlásila, že vytvára „black list“ spoločností, ktoré obmedzí podobne ako americká vláda obmedzila Huawei. Jasne takto dáva najavo za kým stojí

To čo mnohí dlho tušili, tak sa pravdepodobne aj stane. Čínska vláda počas včerajšieho dňa ohlásila, že vytvorí zoznam „nespoľahlivých“ zahraničných firiem. Reaguje tak na zariadenie spoločnosti Huawei na „entity list“ (pozn. redakcie: zoznam spoločností, ktoré majú obmedzené možnosti obchodovania s americkými spoločnosťami). Informuje o tom portál scmp.com.

Čína vytvorí vlastný zoznam spoločností, ktorým obmedzí možnosti spolupráce

Hovorca čínskeho ministerstva obchodu, Gao Feng informoval, že Čína sa chystá vytvoriť vlastný zoznam subjektov, ktorý zahŕňa zahraničné spoločnosti, ktoré zastavili alebo obmedzili obchodovanie s čínskymi firmami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Zahrnuté budú zahraničné podniky, organizácie alebo jednotlivci, ktorí nedodržiavajú pravidlá trhu, odchyľujú sa od ducha zmluvy alebo zavádzajú blokády alebo zastavujú dodávky čínskym podnikom na nekomerčné účely a vážne poškodzujú legitímne práva a záujmy čínskych podnikov. na zozname „nespoľahlivých subjektov“,…“

Čína sa postavilo za domáci Huawei

Čína tak jasne dáva najavo, na koho strane stojí. Americká vláda v druhej polovici minulého mesiaca oznámila, že vytvára takzvaný „entity list“, v ktorom sú zaradené spoločnosti, s ktorými nemožno obchodovať bez udelenia výnimky. Na čele týchto spoločností stojí čínsky Huawei, ktorý bol viackrát obvinený zo špionáže a ďalších podobných skutkov zo strany americkej vlády. Spoločnosti sa však podarilo všetky podozrenia vyvrátiť. Následne, americká vláda udelila niektorým spoločnostiam výnimku na spoluprácu v podobe 3-mesačnej licencie. Týka sa to napríklad amerického Google, ktorý stojí za operačným systémom Android. Huawei dlho mlčal, a pred pár dňami podal sťažnosť na Ústavný súd v USA.

Zdroj: via scmp.com

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close