CIA značkuje užívateľov systému Linux pomocou malware-u

zdroj: adslzone.net

WikiLeaks, stránka, ktorá už priniesla mnoho informácií o korupcii vlád a korporácií, nedávno uverejnila ďalšie tajné informácie, ktoré obsahujú novinky aj o CIA. Podľa týchto správ označila CIA používateľov systému Linux, aby presmerovala všetky pakety, zmapovala ich a následne preverila.

zdroj: akomanet.com

Malware, ktorý využili sa volá „OutlawCountry“. WikiLeaks detailne opisuje, ako tento exploit funguje. Najprv sa naloaduje do nechráneného Kernel modulu. Následne do firewall-u importuje tabuľky s IP adresami a tým zaistí, že sa nebudú kontrolovať. Hneď po tom, ako sa dostane dnu a vloží tam tieto tabuľky, sa sám vymaže. Po všetkých týchto úkonoch je útočník schopný presmerovať všetku internetovú komunikáciu na servery CIA.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
zdroj: hothardware.com

Komunita používateľov Linux už tvrdo pracuje na oprave tohto exploitu, no je to alarmujúce. CIA už niekoľkokrát využila diery v systéme Windows, pre zistenie čo niektorí používatelia skrývajú. Nanešťastie to ale vyzerá tak, že im to nestačí a radi by mali úplne všetko pod kontrolou.

zdroj: ibtimes.co.uk

 

Jediná potešujúca vec je, že na vykonanie tohto útoku je potrebný fyzický kontakt so zariadením. To znamená, že pokiaľ ste na internete, tak ste v relatívnom bezpečí. Nakoľko sa tento proces nedokáže spustiť pomocou prílohy v email-e, alebo pomocou ukrytia v reklame.

zdroj: neowin.net

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre