APLIKÁCIE A HRY

Chrome pre Android vám uľahčí prácu s PDF súbormi. Google pracuje na tejto novej funkcii

Chrome uľahčí používateľom otváranie PDF súborov potom, ako si ich stiahnu do smartfónu.

PDF súbory patria medzi formáty súborov, ktoré ľudia využívajú najviac. Sú neoddeliteľnou súčasťou života mnohých z nás pričom nám uľahčujú prácu s dokumentami. Práve PDF sa stal univerzálnym formátom dokumentov vďaka svojej schopnosti zachovať pôvodný formát bez ohľadu na operačný systém alebo zariadenie.

Google Chrome výrazne prispieva k pohodlnému a efektívnemu používaniu PDF súborov a to bez ohľadu na typ zariadenia. A zdá sa, že sa prehliadač Chrome pre Android čoskoro naučí novú funkciu, ktorá súvisí s tým, ako pracujeme už so spomínaným typom súborov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pri prehliadači Chrome pre počítače ide o doplnok Chrome PDF Viewer, prostredníctvom ktorého si môžeme otvoriť PDF súbor. V prípade mobilných zariadení Chrome nedisponuje takýmto rozšírením, ale PDF súbor sa predvolene otvorí v aplikácii Google Drive. Teda ak nemáte nastavenú inú aplikáciu, aby otvárala tento typ súborov. Na počítači, keď stiahnete PDF súbor, tak vám nerobí veľký problém súbor dohľadať, napríklad cez kartu Stiahnuté a otvoriť ho. Ide o jeden pohyb myšou a dve kliknutia. Ale v prípade telefónov to nie je tak intuitívne ako na veľkej obrazovke. A práve tento problém reaguje Google, ktorý ho chce vyriešiť.

Chrome pre Android sa naučí automaticky otvoriť PDF súbory po stiahnutí

Vo vývojárskych nastaveniach prehliadača sa objavilo nastavenie, ktoré tam doposiaľ nefigurovala. Ide konkrétne o možnosť, aby sa PDF súbor automaticky otvoril na novej karte potom, ako sa stiahne do zariadenia. To vie používateľovi ušetriť niekoľko klikov. Funkcia je aktuálne dostupnou v prehliadači Google Canary 122 a volá sa „open-download-dialog“.

„V prehliadači Chrome Canary pre Android je nová flags (pozn. redakcie: nastavenie dostupné vo vývojárskych nastaveniach), ktorá „Umožňuje otvoriť dialógové okno po stiahnutí súboru PDF,..“, píše Leopeva64 v príspevku nižšie, ktorý na funkciu upozornil na sociálnej sieti X.com.

Čo sa týka dostupnosti funkcie, tak dnes nie je známe, kedy ju Google sprístupni do komerčnej verzie prehliadača. Môže to byť otázka najbližších týždňov, prípadne aj mesiacov. Pevne ale veríme, že to bude čo najskôr.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close