Chrome pre smartfóny dostane jednu z najužitočnejších funkcií, ktorú denne používame na počítačoch

S príchodom Androidu 12 nás čaká aj nádielka nových funkcií. Jednu z nich získa aj internetový prehliadač Chrome.

Internetovy prehliadac chrome
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo Google Chrome

Internetový prehliadač Google Chrome pre Android sa plynúcim časom stáva čoraz komplexnejším webovým prehliadačom. Rovnako treba dodať, že rozdiely vo funkciách medzi počítačovou verziou prehliadača a tou pre smartfóny, sa postupne stierajú.

Medzery vo funkciách sú však stále prítomnými a nie je ich málo. Ako sa však vďaka fóru XDA-developers.com dozvedáme, tak mobilná verzia prehliadača Chrome, dostane užitočnú funkciu, s ktorou aktívne pracujeme v prípade počítačovej verzie prehliadača na dennej báze.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Chrome pre smartfóny umožní prácu s viacerými kartami súčasne

V súčasnosti jednou z funkcií, ktorá chýba mobilnej verzii prehliadača ako soľ, je možnosť otvorenia viacerých kariet súčasne. V súčasnosti môžu používatelia smartfónov mať otvorenú len jednu aktívnu kartu a ďalej s ňou pracovať. To by sa však malo do budúcnosti zmeniť spolu s príchodom Androidu 12.

Zdá sa, že táto funkcia pridá do ponuky Chrome tlačidlo „nové okno“ , čím sa spustí nová inštancia prehliadača. Skúmaný kód aplikácie naznačuje, že bude možné otvoriť až päť rôznych okien prehliadača Chrome s neobmedzeným počtom kariet v každom z nich. Ako by funkcia mala vyzerať v praxi, sa môžete pozrieť nižšie na snímkach obrazovky.

Google Chrome praca s viacerymi kartami sucasne
Zdroj: xda-developers.com

V prípade, ak patríte medzi testerov nového Androidu 12, tak funkciu môžete vyskúšať v prehliadači Chrome (93 alebo vo vyššej verzii) Beta, Dev alebo Canary potom, ako si v experimentálnych funkciách zapnete funkciu „multi-instance“.

Mimochodom, jednou z ďalších funkcií, ktorá by mala byť neskôr v prehliadači Chrome prítomnou, je možnosť využívania Inkognito režimu len potom, ako dôjde k overeniu, že smartfón drží v ruke reálne jeho majiteľ. Za týmto účelom, bude Chrome vyžadovať pri otvorení karty v režime Inkognito heslo, alebo overenie používateľa pomocou biometrických údajov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre