Chrome pre Android dostane zaujímavú funkciu, ktorá ponúkne možnosť uloženia článkov

Nová funkcia sa objavila v Chrome vo verzii 90, ktorý je dostupný prostredníctvom kanálu Canary

Internetovy prehliadac chrome
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo Google Chrome

Portál xda-developers.com poukazuje na novú a zaujímavú funkciu internetového prehliadača Google Chrome, ktorá sa objavila vo vývojárskej verzii Chrome  Canary.

V prehliadači Chrome pribudla funkcia „Čítaj neskôr“

Vo verzii prehliadača Chrome 90, ktorá je dostupná prostredníctvom kanálu Canary, spoločnosť Google pridala novú funkciu – „Čítaj neskôr“, ktorá je dostupnou pre Android zariadenia. Táto funkciu umožňuje používateľovi uložiť si zaujímavý obsah webových stránok, napríklad články, na prečítanie neskôr.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Chrome Canary (instabil)
Chrome Canary (instabil)
Developer: Google LLC
Price: Free

Ide o veľmi podobnú službu ako je Pocket, ktorá je dostupnou nielen ako externá služba, ale aj ako funkcia v prehliadači Firefox. V každom prípade, portál okrem iného zdieľal aj náhľady, ako táto funkcia funguje v praxi.

Po otvorení konkrétnej stránky, ktorá vás zaujíma, ale z nejakého dôvodu si ju chcete uložiť, tak používateľ si bude musieť otvoriť nastavenia (tri bodky vo vrchnej časti obrazovky), kde nájdete možnosť Read Later. 

Google Chrome_rezim_precitaj neskor_1
Zdroj: xda-developers.com

Následne, ako zvolú možnosť Read later, teda Čítaj neskôr, bude mať tieto karty dostupnými v sekcii Bookmars pod položkou Reading list. 

Portál ďalej píše, že funkcia je na použitie veľmi jednoduchou. Xda-developers hovorí, že je možné uložiť si stránku aj prostredníctvom jednoduchého podržania odkazu v adresnom riadku, kde vám následne vyskočí možnosť uloženia. V prípade, ak by ste si túto funkciu chceli aktivovať už dnes, tak je to  možné prostredníctvom experimentálnych funkcií (chrome://flags), kde je potrebné vyhľadať funkciu „Read Later“ a zvoliť možnosť „Enabled“.

Chrome funkcia_citaj neskor_Android
Zdroj: Vosveteit.sk

Druhým dychom však treba dodať, že hoci ju nájdete už aj vo verzii prehliadača 87, tak funguje až od verzie 88, ktorú spoločnosť Google začala len nedávno distribuovať medzi používateľov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre