APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Chrome dostane užitočnú funkciu, ktorá zabráni zneužitiu funkcie Inkognito iným používateľom. O čo ide?

Google pracuje na funkcii, ktorou vylepší bezpečnosť režimu Inkognito v prehliadači Chrome.

Internetový prehliadač Google Chrome patrí medzi používateľmi k najpoužívanejším internetovým prehliadačom. Dôvodom sú pokročilé funkcie a intuitívne rozhranie. Mimochodom, nové rozhranie aplikácie, na ktorom Google aktívne pracuje, si môžete už dnes zmeniť.  

Prejdime však k funkciám, ktoré robia tento internetový prehliadač tak obľúbeným. Najnovšie portál Androidpolice.com upozorňuje na ďalšiu zaujímavú funkciu. O čo konkrétne ide? 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Režim inkognito bude dostupný „len pre vás“ a nie pre druhých 

Jedna zo základných funkcií, ktorú používatelia častokrát využívajú, je režim Inkognito. Hoci nejde v skutku o tak anonymné prehliadanie internetu, ale aspoň nezanecháva za sebou „základné stopy“ prehliadania internetu v zariadení. Teda napríklad, počas prehliadania internetu v tomto režime, nedochádza k ukladaniu histórie prehliadania do zariadenia. 

Tento režim dnes je možné vyvolať veľmi jednoducho a to otvorením karty Inkognito. Režim ako taký, môže dnes vyvolať viac menej hocikto, kto sa dostane k vášmu zariadeniu. Práve toto by sa malo do budúcnosti zmeniť. Ako upozorňuje portál Androidpolice.com, tak v rámci experimentálnych funkcií vo verzii prehliadača Chrome 94 (Canary), sa objavila funkcia, „Enable device reauthentication for Incognito“. Funkcia robí to, že pri otvorení karty v režime Inkognito, vyžiada od používateľa heslo. Samotné heslo, prípadne iný spôsob autentifikácie, je následne potrebné nastaviť v rámci sekcie Zabezpečenie, dodáva portál. 

Google Chrome_rezim inkognito na heslo_experimentalna funkcia
Zdroj: Androidpolice.com

Portál v závere hovorí, že funkciu sa im podarilo zatiaľ aktivovať len v rámci operačného systému iOS. Zároveň treba dodať, že aktuálne nie je známe, kedy sa funkcia a či sa dostane, do komerčne dostupnej aplikácie. Pevne však veríme, že to nebude dlho trvať, kým funkcia bude dostupnou. 

Zdroj: Androidpolice.com

Uvítali by ste túto funkciu v prehliadači Chrome? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close