Chrome dostane funkciu, ktorá uľahčí miliónom ľuďom fungovanie v online priestore

Google pracuje na funkcií, ktorá vám zjednoduší život. Týka sa ukladania a správy hesiel v iných aplikáciách, ako je vstavaný správca hesiel.

Google prináša do svojho správcu hesiel niekoľko užitočných noviniek
Zdroj: Pixabay (Clovis_Cheminot, kalhh) Úprava: Vosveteit.sk

Pravdepodobne aj vy používate prehliadač Chrome. V súčasnosti ide o jeden z najrozšírenejších prehliadačov vôbec. Svoju popularitu si získal hlavne kvôli optimalizácii a prepojiteľnosti so službami Google.

Okrem iného Chrome disponuje aj viacerými žiadanými funkciami zo strany používateľov, ktoré sú populárne medzi miliónmi ľudí naprieč celým svetom. Jednou z nich je a Správca hesiel. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o nástroj, pomocou ktorého si môžu do prehliadača uložiť prihlasovacie údaje do rôznych služieb a stránok. Treba ale podotknúť, že nie každému vonia vstavaný správca hesiel, a preto mnoho ľudí používa iné aplikácie, aby si chránili a ukladali prihlasovacie údaje. Častým problémom je ale kompatibilita alternatívneho správcu hesiel s prehliadačom Chrome. To by sa ale mohlo v dohľadnej dobe zmeniť, upozorňuje Leopeva64 na sociálnej sieti X.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Leopev si všimol v prehliadači Chrome pre Android experimentálnu funkciu „enable-autofill-virtual-view-structure“, ktorú keď používateľ aktivuje, tak v nastaveniach prehliadača pribudne možnosť, aby mohol zmeniť vstavaného správcu hesiel za inú alternatívu. Inými slovami to znamená, že ak napríklad používate LastPass, 1Password alebo iné riešenie, tak ho možno integrovať cez nastavenia prehliadača bez toho, aby ste si museli sťahovať nejaké rozšírenie tretej strany.

„V prehliadači Chrome pre Android je nová sekcia s názvom Možnosti automatického dopĺňania, kde si môžete vybrať, či chcete na ukladanie a vypĺňanie hesiel, prístupových kľúčov, spôsobov platby a adries použiť prehliadač Chrome alebo iných poskytovateľov,..“, upozorňuje Leopev v príspevku nižšie.

Prítomnosť funkcie v aplikácií môžeme skutočne potvrdiť. Po otvorení vývojárskych nastavení (chrome://flags) je spomínaná funkcia skutočne prítomnou. Po jej aktivovaní sa vám v nastaveniach prehliadača zobrazí funkcia „Autofill Options“, ako môžete vidieť na prvej snímke nižšie, prostredníctvom ktorej môžete zmeniť predvoleného správcu hesiel za iného.

Záverom nám dovoľte prízvukovať ale, že funkcia je zatiaľ dostupnou len pre Android a po jej povolení cez vývojárske nastavenia prehliadača. Kedy sa dostane do prehliadača Chrome pre počítače, aktuálne nevieme. Rovnako nepoznáme ani informácie, kedy Google (a či) túto možnosť zmeny správcu hesiel predvolene povolí alebo nie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre