APLIKÁCIE A HRYNávody

Chcete mať batériu smartfónu v TOP stave? Vďaka tejto aplikácii to môžete dosiahnuť!

Postarajte sa o svoju batériu a majte ju v TOP stave aj niekoľko mesiacov či rokov po jeho kúpe vďaka tejto aplikácii.

V Obchode Play ale aj mimo neho sa dokážete dostať k viacerým aplikáciám, ktoré vám sľubujú predĺženie výdrže batérie v smartfóne či štatistiky o jej aktuálnom stave. Nie vždy však dokážete natrafiť na tú správnu aplikáciu s reálnym účinkom. Ak teda chcete, aby váš smartfón mal batériu v TOP stave aj po niekoľkých mesiacoch či rokoch jeho používania, mali by ste vsadiť najmä na overené triky spojené so starostlivosťou o batériu. Vo väčšine prípadov sa odporúča nenabíjať svoj telefón nad 80% batérie a zároveň nevybíjať ho pod 20%. A vďaka tejto aplikácii môžete tieto limity bez problémov dodržať. Chcete sa o nej dozvedieť viac? Ste na správnom mieste.

Vďaka tejto aplikácii môžete mať svoju batériu v TOP stave

Dodržovať správne a odporúčané hodnoty nabíjania batérie je častokrát ťažké. Vybitie telefónu pod 20% si dokážeme odsledovať jednoduchšie, keďže pri vybíjaní bývame aj osobne prítomní. Keď si ale dáme telefón na nabíjačku, len málokto pri ňom sedí a kontroluje, koľko percent aktuálne má aby neprekročil hornú hranicu. K tomu nám však môže pomôcť jedna zo známejších aplikácií, ktoré sa nachádzajú v Obchode Play.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Battery Alarm Notifier
Battery Alarm Notifier
Developer: Metareverse Apps
Price: Free

Ide o aplikáciu s názvom Battery Alarm Notifier od vývojára Xiaomiui. Práve tento vývojár stojí aj za známou Xiaomi komunitou, ktorá úzko spolupracuje so Xiaomi a prináša nielen najnovšie informácie zo sveta spoločnosti ale do Obchodu Play priniesla viacero užitočných aplikácií. Inak tomu nie je ani v tomto prípade, keďže ide o jednoduchú a intuitívnu aplikáciu. Neponúka veľa zbytočných funkcií ale sústreďuje sa na to, čo skutočne môžeme potrebovať. A aj práve preto ju radíme medzi jednu z TOP aplikácií pre údržbu batérie nášho zariadenia.

Čo všetko nám táto aplikácia ponúka?

V prípade, že sa Battery Alarm Notifier rozhodnete používať aj vo svojom smartfóne, určite spravíte dobré rozhodnutie. V aplikácii si totiž môžeme nastaviť hneď niekoľko upozornení, ktoré sa spájajú s úrovňou nabitia batérie nášho smartfónu. Zvoliť si môžeme napríklad upozornenie, že sme si pripojili k telefónu nabíjačku alebo ju odpojili. Okrem toho si ale môžeme zvoliť upozornenie na úroveň nabitia batérie na konkrétny počet percent. Akonáhle teda budeme mať telefón nabitý napríklad nad 80%, ozve sa nám nami zvolené upozornenie. Vďaka tomu môžete udržiavať vašu batériu v TOP kondícii.

Battery Alarm Notifier appka pre TOP kondíciu batérie
Zdroj: Vosveteit.sk

Toto upozornenie funguje aj opačným spôsobom, teda v prípade, že sa nám batéria vybije pod nami zvolený počet percent. Upozornenie môže mať viacero podôb a môžeme si k nemu zvoliť vlastnú melódiu. Rovnako môžeme využiť systémové zvuky nášho telefónu a aplikácia povoľuje aj tzv. „text to speech“. Nami zvolený text sa teda ozve vo chvíli, kedy príde upozornenie. Aj toto robí aplikáciu unikátnou a patrí medzi TOP appky vo svojej kategórii.

Poznali ste túto aplikáciu aj predtým? A akým spôsobom sa staráte o svoju batériu vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close