Chcete čo najrýchlejšie aktualizovať Váš Windows smartfón? Použite najnovšiu aplikáciu od Microsoftu

windows mobile windows phone
Zdroj: Pexels.com

Operačný systém Windows 10 Mobile je pre bežných používateľov v podstate mŕtvy, no spoločnosť Microsoft plánuje aj naďalej vypúšťať bezpečnostné aktualizácie, tak ako aj aktualizácie odstraňujúce rôzne chyby v systéme. Microsoft práve pre takýchto používateľov, ktorí svoje Lumie neplánujú tak skoro opustiť, vydáva aplikáciu, vďaka ktorej sa celý proces aktualizovania výrazne uľahčí. Samozrejme, aktualizácia sa určite bude hodiť aj vo veľkých spoločnostiach, keďže Lumie sú momentálne súčasťou veľkých firiem.

Over-the-cable Updater. Majte vždy svoj Windows Mobile smartfón aktualizovaný

Over-the-cable Updater je najnovšia aplikácia od Microsoftu určená pre používateľov Windows 10 Mobile aj Windows Phone 8.1. Ide o pomôcku pri aktualizovaní systému, vďaka ktorej sa celý proces aktualizovania výrazne urýchli. Pri klasickom aktualizovaní operačného systému čakáte na stiahnutie a následnú inštaláciu aktualizácie. Najhoršie je to vtedy, pokiaľ bolo vydaných väčšie množstvo aktualizácií za sebou a celý proces kvôli tomu niekedy zaberie aj niekoľko hodín. Pokiaľ sa aktualizácií nakopí veľa, väčšine používateľov sa tento zdĺhavý proces nechce vykonať a ich smartfóny zostávajú nechcene na naozaj starých verziách systému. Načo teda táto appka slúži? Z informácií uvedených vyššie a samotného názvu už zrejme viete aj sami. Aplikácia vyhľadá všetky dostupné aktualizácie a do smartfónu ich nainštaluje na jedenkrát. Ako na to? Aplikáciu si stiahnite do počítača, smartfón pripojte káblom a proces sa môže začať. Následne sa stačí cez aplikáciu preklikať a tá celé aktualizovanie na najnovšiu dostupnú verziu systému vykoná za Vás. Pokiaľ sa Vám podobný proces pozdáva a myslíte si, že ste o takejto aplikácií niekde počuli, nieste sami. Na tento proces bola kedysi určená aplikácia Windows device recovery tool, no neskôr boli jej funkcie mierne upravené. Momentálne Vám táto aplikácie dokáže vrátiť Vaše zariadenie na úplne pôvodný operačný systém, no funkciu aktualizovania na najnovšiu verziu budete hľadať márne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Skúsili ste túto aplikáciu? Dajte nám vedieť dole do komentárov, poprípade zašlite screenshoty do komentárov. Aplikáciu si môžete stiahnuť priamo zo stránky Microsoftu.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Pexels.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre