CEO spoločnosti Game Troopers povedal niekoľko slov o ťažkej situácii Windows Phone zariadení

Zdroj: MSP

Nie je zvykom, že CEO niektorej spoločnosti sa vyjadruje na vedenie ďalšej firmy, ale na druhej strane nie je to ani žiadnym škandálom, hlavne keď je vystihnutá podstata a pravda. Poslednou spoločnosťou, ktorá hovorila o činoch spoločnosti Microsoft bolo HP, ktorá smutne konštatovala, že Microsoft položil ich plány so zariadením Elite X3.

Microsoft spravil viacero chýb s Windows Phone platformou

Nedávno svet Windowsu obehli informácie o konci podpory herného štúdia Gameloft  pre platformu Windows Phone, dôvodom mal byť údajne koniec záujmu Microsoftu. Neskôr však vydali stanovisko, ktoré sa dementovalo tento dôvod. Jedným z posledných mohykánov, ktorí ešte nezlomili palicu (úplne) je ešte spoločnosť Game Troopers, ktorej CEO Jesus Bosch sa vyjadril k súčasnej situácii týmto slovami:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Microsoft spravil veľa zlých vecí s Windows Phone, z pohľadu vývojárov (s tolkými platformami a toľkými prelomovými zmenami) a z obchodného hľadiska (zaobchádzali s veľmi lojálnymi vývojármi ako sú Game Troopers a ich stratégie pre prilákania ďalších vývojárov).“

Ťažko s týmito slovami nesúhlasiť, Microsoft skutočne chyboval nie raz, ale desiatkykrát či už z komerčného hľadiska tak aj z pohľadu podpory vývojárov, a pritom mali doslova všetko – kapitál, plnohodnotný software a silnú komunitu fanúšikov, ktorá veľmi dlho prehliadala jednu chybu za druhou. Pre Windows Phone, najväčším sklamaním bolo vystriedanie Ballmera za Nadellu, hoci v tom čase to vyzeralo ako správny krok. Z hľadiska jeho nedávnych slov hovoriacich o tom, že svet 3. operačný systém nepotrebuje jeho všetky doterajšie kroky zapadajú do seba ako lego.

V každom prípade, Game Troopers na Windows platforme zostáva, pričom sa sústredí hlavne pre PC. Čo sa týka tej mobilnej, tak je možné, že niektoré hry sa čoskoro stratia z obchodu.

Zdroj: onewindows.es

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre