Ceny Huawei P40 a P40 Pro boli prezradené. Nebudú tak lacnými, ako sa pôvodne predpokladalo

Ceny smartfónov z produktovej línie Huawei P40 nebudú tak nízkymi, ako sa pôvodne spomínalo. Uniknutý reklamný plagát prezrádza ich cenu.

Huawei P40 Cena
Zdroj: Twitter (Teme (特米), Vosveteit.sk

Koncom januára sme prišli s informáciami o predpokladanej cene nadchádzajúcich vlajkových smartfónov od spoločnosti Huawei, odvolávajúc sa na známy portál Slashleaks, ktorý sa preslávil mnohými únikmi informácií, že produktová rada smartfónov P40 bude lacnejšia, ako to bolo v prípade P30. V tom čase sa hovorilo o cene v rozmedzí od 600€ do 800€, v závislosti od zvoleného modelu smartfónu. Dôvodom takto drasticky zníženej ceny zariadení mala byť absencia Google služieb, za ktoré mobilní výrobcovia platia nemalé licenčné poplatky.

Na konci dňa, cena smartfónov bude pravdepodobne „klasickou“, teda vyššou. Na sociálnej sieti Weibo sa objavil plagát prezrádzajúci ceny smartfónov. Upozorňuje na neho portál Gizmochina.com. Ako môžete nižšie vidieť, tak tie budú začínať na úrovni od 999€ a končiť budú na 1249€.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei P40 cena smartfonov
Zdroj: via Gizmochina.com

Podľa doteraz známych informácií, zariadenie P40, by malo ponúknuť 6,2“ OLED displej s rozlíšením FULL HD+. Z pohľadu výkonu, zariadenie má byť poháňané procesorom Kirin 990 s podporou 5G technológie, ktorý bude doplnený pravdepodobne o 8GB úložného priestoru. Pro verzia smartfónu má disponovať 6,7“ displejom s Quad HD+ rozlíšením. Okrem toho sa špekuluje, že zariadenie ponúkne v tej najvyššie konfigurácii 12GB RAM a 512GB úložného priestoru. Tak ako v prípade konkurencie, tak aj tu sa očakáva najnovší typ RAM pamäte LPDDR5 a úložného priestoru UFS 3.0. Čerešničkou na torte by mal byť displej s podporou 120Hz. Aktuálne však nie je známa informácia, či 120Hz dostane len Pro verzia, zariadenia, alebo aj nižšia rada.

Okrem toho, mali by sme sa dočkať viacerých farebných variantov, ktoré si budú  môcť zákazníci údajne dokonca aj personalizovať. Ak sa tak stane, tak to bude  pravdepodobne možné iba  v prípade tej najdrahšej edície  smartfónu.

V každom prípade, bude zaujímavé sledovať, ako sa spoločnosti Huawei bude dariť v predajoch smartfónov z produktovej línie P40, a to nie len z dôvodu absencie Google služieb, ale aj z dôvodu aktuálne prebiehajúcej krízy spojenej s koronavírusom. Tá sa totiž výrazne podpísala na znížení predajov smartfónov, a to ako v Číne, tak aj mimo nej. Mimochodom, zariadenia majú byť predstavená 26. marca prostredníctvom online konferencie. Pôvodne sa plánovalo, že zariadenia budú predstavené na konferencii vo francúzskom meste Paríž.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre