Čakáte na MIUI 12.5? Pozrite sa na zoznam zariadení, na ktorých sa nadstavba testuje!

Xiaomi horlivo pracuje na nadstavbe MIUI 12.5 a objavil sa zoznam zariadení, ktoré sú v aktívnom testovaní. Našli ste sa v ňom?

Miui_12.5
Zdroj: MIUI

Patríte medzi tých, čo každý deň kontrolujú aktualizácie vo svojom smartfóne? Alebo radšej čakáte, kým vás smartfón upozorní? Či už patríte do jednej alebo druhej skupinky, jedno majiteľov Xiaomi smartfónov v dnešných dňoch spája. Touto spojkou je práve túžba po novom a optimalizovanejšom systéme, ktorý by mala priniesť nadstavba MIUI 12.5. Určite sa už nemôžete dočkať, kým odinštalujete nepotrebný bloatware a my máme pre vás dobrú správu. Portál Piunikaweb.com zverejnil zoznam zariadení, ktoré sú momentálne v štádiu testovania pre novú nadstavbu a získajú ju už čoskoro.

Desiatky zariadení

Podľa najnovších správ nadstavba MIUI 12.5 bude už čoskoro dostupná pre desiatky ďalších zariadení. Mieri do populárnych zariadení z radov Mi, Redmi i Poco a na zozname nájdeme i staršie zariadenia ako Mi 8 či Redmi Note 8. Čo je však na zozname zvláštne, je prítomnosť čínskych i globálnych modelov v jednej kategórii. Znamená to, že rovnako sa testujú i naše európske ekvivalenty smartfónov a príchod nadstavby pre zariadenia strednej triedy či dokonca staršie modely sa neblíži len v Číne, ale čoskoro nastane i u nás.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI 12.5 zoznam
Zdroj: Piunikaweb.com

Zoznam tiež poukazuje na zariadenia, ktoré už svoju aktualizáciu na MIUI 12.5 obdržali, akými je napríklad Mi 9 SE či novinka Mi 11. Nadstavba pre tieto zariadenia je však zatiaľ dostupná len v Číne a ku nám by mala prísť s oneskorením. Pre zariadenia ako je Mi 11 Ultra či Redmi K40 zatiaľ nadstavba uvoľnená nebola, no pripravená už je a vyjde čoskoro.

MIUI 12.5

Aktualizácia na novú verziu nadstavby prinesie niekoľko nových funkcií, medzi ktoré patrí aj možnosť odstránenia veľkej časti bloatware, teda predinštalovaných aplikácií, ktoré su častokrát nevyužívanými. Ďalšou novinkou budú vylepšené animácie a taktiež zvuky, ktoré sú ladené do prírodnej tematiky. Na čo však všetci čakáme, je vylepšenie stability systému, ktorú narušil najmä prechod z Android 10 na Android 11. Developerský tím MIUI uznal svoju chybu a do budúcna sľubuje vyššiu optimalizáciu.

Našli ste sa na zozname aktualizovateľných smartfónov? Ak nie, nezúfajte! Xiaomi upozorňuje, že zoznam nie je kompletný a už čoskoro začnú pracovať i na ďalších zariadeniach!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre