SpravodajstvoTechnológie

Budú šoférov v budúcnosti zastavovať roboty? Pozrite si víziu „Robo-policajtov“ od výskumníkov z inštitútu SRI

Práca policajtov nie je vždy taká ako si ju predstavujú mnohí z nás – udeľovanie jednej pokuty za druhou. Častokrát sa môže táto práca v okamihu sekundy zvrtnúť na boj o holý život. Dokazujú to čísla výskumníkov zo SRI International, ktoré hovoria o tom, že len v Amerike je ročne odstavených približne 17 miliónov áut, z čoho necelých 200 tisíc šoférov má psychické problémy, ktoré sa pretavujú približne do 4,500 tisíc útokov na policajtov.

Výskumníci prišli s riešením ako zvýšiť bezpečnosť policajtov

Výskumníci na alarmujúce čísla vyššie reagujú vytvorením takzvaných „Robo-policajtov“, ktorý by mali zvýšiť bezpečnosť práce policajtov. Títo Robo-policajti by mali byť plne ovládateľný z priestoru automobilu policajta, čím by sa výrazne zmenšila priama interakcia medzi policajtom a zastaveným šoférom. Cestná kontrola by mala prebiehať v podstate ako doteraz, s výnimkou toho, že so šoférom bude primárne komunikovať robot.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Každoročne je v premávke skontrolovaných 16 915 140 vodičov, 195 078 motoristov má psychické problémy, čoho dôsledkom je 4 488 napadnutých dôstojníkov, 89 z nich zomrie (pozn. redakcie: šoférov) a 11 z týchto dôstojníkov zomrie. Na základe takýchto nebezpečných interakcií medzi ľuďmi možno nastal čas poslať medzi nich robota, ktorý nemôže ublížiť alebo byť zranený.“

Ako by to mali vyzerať v praxi si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Zdroj: vlastný via Youtube

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close