ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Budete na Silvestra cestovať? Týchto 5 vychytávok z Google Máp Vám spraví cestovanie jednoduchším

Google mapy sú aplikáciou, ktorá v sebe zahŕňa niekoľko užitočných funkcií. Počas sviatočného cestovania vám týchto 5 z nich uľahčí život.

Google Mapy začínali ako jednoduchý, bezplatný nástroj na navigáciu, avšak postupom času sa z nich stala komplexná aplikácia, ktorá v sebe ukrýva niekoľko super vychytávok. Zdá sa, že Google do nej pridáva nové možnosti častiejšie, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Mnoho z nich pravdepodobne nikdy nevyužijete, zatiaľ čo iné môžu byť pre vás nesmierne užitočné. Počas sviatkov všetci cestujeme a robíme si plány s rodinou, preto tu máme 5 funkcií, ktoré by ste v Google mapách mali vyskúšať.

Zdieľajte svoju lokáciu

Ak sa máte stretnúť s rodinou a necestujete spolu, nástroj zdieľania lokácie vám ušetrí kopec času. V aplikácii si môžete vybrať, kto bude môcť vašu polohu vidieť, či je to jednotlivec, alebo skupina ľudí. V aplikácii kliknete na ikonku menu v ľavom hornom rohu a tam nájdete možnosť zdieľania lokácie. Vyberiete si ľudí zo zoznamu a kliknete na tlačidlo zdieľať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Mapy_zdielanie polohy
Zdroj: vosveteit.sk

Zdieľajte Váš príchod

Popri zdieľaní vašej polohy sa jedná o ďalšiu skvelú vychytávku. Ak máte zapnutú navigáciu, potiahnite prstom zdola-hore a v menu nájdite „zdieľanie progresu cesty/share trip progress.“ Vybraným kontaktom ukáže nie len vašu cestu, ale aj predpokladaný príchod.

Google mapy
Zdroj: vosveteit.sk

Menežujte si svoje plány

Google mapy dokážu výborne spolupracovať s inými Google aplikáciami. Nielenže si dokážu automaticky zobrať dáta z Gmailu, kde vám príde rezervácia hotela, či leteniek, dokonca v kalendári nájdu poznámky, ktoré si uloží do prehľadného zoznamu. Otvorte si menu, kliknite na vaše miesta a presuňte sa na kolónku rezervácie. Tam nájdete všetko, čo máte uložené v mobile.

Google mapy
Zdroj: vosveteit.sk

Vytvorte si vlastné mapy

Ak si plánujete cestu, počas ktorej máte niekoľko zastávok a chcete sa medzi nimi bez problémov presúvať, funkcia vytvorenia si vlastnej mapy je pre vás ako stvorená. Umožní vám zakresľovať si jednotlivé ciele, či už sa jedná o múzeá, reštaurácie, či iné podniky a potom sa medzi jednotlivými cieľmi jednoducho prepínať. Na počítači si otvorte stránku Google Mapy, otvorte menu v ľavom hornom rohu a kliknite na vaše miesta. Presuňte sa na kolónku mapy a tam uvidíte možnosť vytvoriť si vlastnú mapu. Následne sa môžete medzi vytvorenými mapami jednoducho prepínať.

google mapy
Zdroj: vosveteit.sk

Rezervujte si stôl v reštaurácií.

Ak potrebujete rezerváciu, Google Mapy ponúkajú možnosť jednoducho si stôl zarezervovať. Kliknite na ikonku vami zvolenej reštaurácie a na otvorenom okienku sa vám objavia možnosti. U nás na Slovensku bohužiaľ rezervovanie stolov cez Google mapy nefunguje, avšak stále môžete pomocou aplikácie do podniku zavolať a rezervovať si ho osobne, prípadne funkciu využiť v zahraničí (pozn. redakcie: funkciu musí podporovať aj reštaurácia).

google mapy
Zdroj: vosveteit.sk
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close