Bitcoin sa do 3 rokov vyšplhá až na hodnotu $ 20 000, odhadujú odborníci

zdroj: wired.com

O najpoužívanejšej kryptomene Bitcoin sme na našom portáli písali už viac krát. Tentokrát sa ale nebudeme baviť o rekordných hodnotách alebo o tom, čo vlastne Bitcoin je. (Pokiaľ stále nevieš čo je Bitcoin klikni sem). Dnes bude reč o odhadovanej hodnote Bitcoinu v budúcnosti a ako to vidia odborníci.

zdroj: wikipedia.org

Bitcoin v poslednej dobe zažíva rekordné maximá a takmer každým dňom má vyššiu hodnotu. Momentálne sa pohybuje na úrovni okolo $4600 za jeden Bitcoin. Pre porovnanie, na začiatku mesiaca august sa pohyboval na úrovni $3500. Nieže extrémne stúpa, ešte k tomu na trhu predbehol už obrovské množstvo nerastných surovín. V týchto chvíľach je jeho hodnota 3-násobne vyššia ako cena zlata. Bude tento nárast naďalej pokračovať, alebo Bitcoin sa onedlho zastaví a ustáli svoju hodnotu?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: vlastný

Ronnie Moas, zakladateľ Standpoint Research, v rozhovore prehlásil, že cena kryptomien na trhu v najbližších 10 rokoch stúpne až na $2 bilióny. Ak by sa jeho predpoklady naplnili, jednalo by sa o teda neskutočný nárast, keďže teraz sa pohybujú na hodnote $150 miliárd. Podľa jeho slov sa Bitcoin v najbližších rokoch určite nezastaví a do troch rokov bude na úrovni niekde medzi $15 000 – $ 20 000 za jeden jediný Bitcoin. V posledných rokoch zaznamenal obrovský nárast za rekordne malý čas a tento trend sa v najbližších rokoch nemá prečo zmeniť.

Iní odborníci, napríklad Peter Schriff, nevidia budúcnosť Bitcoinu zrovna „ružovo“. Podľa neho Bitcoin ešte zaznamená menší nárast, no jeho niekedy sa určite zastaví a nedosiahne také vysoké hodnoty, ako odhaduje Ronnie Moas. V období pár rokov by sa mal Bitcoin ocitnúť v cenovej bubline a dlhšiu dobu sa odtiaľ zrejme nedostane.

S ktorým názorom súhlasíte Vy? Aké sú Vaše predpovede?

Zdroj: futurism.com , úvodný obrázok (wired.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre