SpravodajstvoTechnológie

„Bitcoin je podvod. Menou tohto sveta by mal byť dolár“ hovorí Donald Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump si myslí, že Bitcoin je podvod. Podľa neho by svetovou menou mal byť len dolár.

Digitálne zlato je v posledných týždňoch vysoko frekventovanou témou. Prispeli k tomu nielen vyjadrenia Elona Muska, že Tesla už nebude akceptovať platby v tejto mene, ale aj vyjadrenie hackerskej skupine Anonymous, ktorá poslala Muskovi jasnú správu – nech nemanipuluje s trhom s digitálnou menou. V inom prípade sa mu to môže vypomstiť.

Bitcoin je podvod, hovorí bývalý americký prezident

Najnovšie olej do ohňa prilieva aj bývalý americký prezident, ktorý sa vyjadril k téme digitálneho zlata. Na otázku redaktora, či by investoval do digitálnych mien konkrétne uviedol, že Bitcoin sa zatiaľ javí byť ako „scam“, teda podvod. Okrem iného uviedol, že dolár by mal byť svetovou menou. Na tému upozorňuje portál foxbusiness.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Menou tohto sveta by mal byť dolár,“ uviedol Trump. „A nemyslím si, že by sme mali mať všetky bitcoiny na svete.“ Myslím si, že by mal byť veľmi,  ale veľmi prísne regulovaný… “ uviedol Donald Trump, ktorý ďalej dodal: „Nepáči sa mi to, pretože je to iná mena, ktorá súťaží s dolárom,“ pokračoval bývalý svetový líder.

Hoci názor bývalého amerického štátnika je zjavne negatívny k digitálnemu zlatu, tak aj napriek tomu, americké úrady doposiaľ neurobili toho veľa, aby regulovali trh s kryptomenami a to ani počas doby jeho úradovania. Trumpove slová však odrážajú vyjadrenia viacerých regulačných orgánov, ktoré pokladajú Bitcoin za potenciálnu hrozbu pre národnú menu.

Potom je tu skutočnosť, že Bitcoin má menej než hviezdnu reputáciu vďaka zločincom a podvodníkom, ktorí ho využívajú ako platidlo. Bitcoin sa v skutočnosti rýchlo stal predvolenou „výkupnou výplatou“ medzi zločincami. Ale aj napriek tomu, digitálne meny vrátane Bitcoinu lákajú čoraz viac nadšencov technológií. Môžeme usudzovať, že dôvodom popularity digitálnych mien je odstránenie bariér naprieč svetom a ich vysoká decentralizácia a nezávislosť od štátov. Na druhej strane v ich neprospech hrá nestálosť ich hodnoty. Dobrým príkladom sú vyjadrenia Elona Muska, ktoré dokážu doslova otočiť trhový vývoj jednotlivých mien. Nižšie na grafe si môžete pozrieť historický vývoj hodnoty Bitcoinu.

Vyvoj ceny Bitcoinu
Zdroj: coinmarketcap, historický vývoj ceny Bitcoinu

Rovnako treba však povedať, že aj keď regulačné orgány nie sú z nárastu blockchainov vo všeobecnosti úplne nadšené, tak Bitcoiny sa čoraz viac začínajú akceptovať na celom svete. Nehovoríme pritom len o akceptácii Bitcoinov v obchodoch, ale aj krajinami. Trumpove slová totiž prišli krátko na to, ako prezident El Slavadoru vyhlásil, že chce uzákoniť Bitcoin ako oficiálne platidlo.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close