Bill Gates chce postaviť „mesto budúcnosti“. V americkom štáte Arizona zakúpil pozemok za $80 miliónov

Zdroj: vlastný

Miliardári svoje majetky už zväčša zväčšovať nemusia a tým pádom sa schyľujú ku viac humanitárne zameraným krokom, napríklad prispievanie na charitu, zakladanie rôznych nadácií, komunít, alebo jednoducho napĺňajú svoje sny a snažia sa spraviť svet lepší a realizujú obrovské množstvo projektov, v ktorých stelesňujú celoživotné vízie. Presne takýmto mužom je aj známy Bill Gates. Spoluzakladateľ Microsoftu v blízkej budúcnosti plánuje podobné vízie naplniť. Jeho celoživotnou víziou bolo vybudovanie „mesta budúcnosti“, ktoré by využívalo tie najnovšie a najmodernejšie technológie a celé mesto by bola jedna veľká komunita ľudí.

Belmont má byť domovom pre desaťtisíce ľudí

„Inteligentné mestečko budúcnosti“ by sa malo volať Belmont a malo by ponúknuť až 80 000 bytových jednotiek a celé mesto by sa malo rozprestierať na ploche až 100 000 km². Bill Gates už prvý krok vykonal. Pozemok v americkom štáte Arizona, ho vyšiel na 80 miliónov dolárov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Belmont vytvorí pokrokovú komunitu s infraštruktúrou, ktorá bude využívať iba tie najmodernejšie a najpokrokovejšie technológie súčasnosti. Celé mesto bude stáť na ultra-rýchlych internetových sieťach, data centrách, na nových výrobných technológiách a modernejších distribučných modeloch. Samozrejme, v meste budú využívané iba autonómne vozidlá a autonómne logistické centrá,“ povedali predstavitelia spoločnosti Belmont Properties, jedna z najväčších realitných agentúr v Arizone, ktorá sa na projekte podieľa.

Z celkovej plochy 100 km² bude 15 km² určených pre kancelárie, reklamné a obchodné plochy a na ďalších takmer 2 km² sa budú nachádzať školy pre mladých obyvateľov mesta Belmont, zvyšok by mali zabrať príbytky ľudí a iné budovy. Investícia 80 miliónov dolárov určite nieje konečná, to všetci dobre vieme, no kedy sa reálne začne s potencionálnou výstavbou nevie zrejme nikto. Zaujímavý bude určite aj prístup ku vodným zdrojom, keďže na zobrazenej časti krajiny to vyzerá na celkom pustú polopúšť. Čo si myslíte o takomto nádejnom projekte Vy? Dočkáme sa niekedy „mesta budúcnosti“?

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre