Windows

Aktualizované! Aprílová aktualizácia (Redstone 4) pre Windows 10 príde 9. mája. Nasvedčujú tomu najnovšie uniknuté informácie

Používatelia operačného systému Windows 10 sa už 10. apríla tešili na príchod ďalšej veľkej aktualizácie. Aktualizácia s názvom Spring Creators Update bola ale v deň svojho vydania stiahnutá, pretože sa v jej RTM builde nachádzala závažná chyba, ktorá jednoducho nemohla byť vypustená medzi používateľov. Už sú to viac ako 2 týždne a na povrch prednedávnom vyšli informácie o tom, že nová aktualizácia bude premenovaná na Aprílovú aktualizáciu. Najnovšie odhalené informácie ale nasvedčujú tomu, že aktualizácia nakoniec nebude vydaná tento mesiac a používatelia si na ňu počkajú do 8. , poprípade 9. mája.

!Aktualizácia! – Aprílová aktualizácia bude dostupná už od 30. apríla. Treba si ju však stiahnuť manuálne cez vyhľadávač aktualizácií. Pokiaľ tak nespravíte, aktualizácia sa Vám stiahne automaticky 9. mája.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nič ešte nie je oficiálne

Microsoft sa ku novému dátumu vydania aktualizácie ešte nevyjadril, no o tomto dátume informoval ako prvý portál ithome.com. Podľa ich informácií sa v jednom z oznamov medzi čínskymi spoločnosťami nachádza presný dátum vydania novej aktualizácie – Windows RS4 9. mája. Prečo sme ale vyššie spomínali už dátum 8. mája? Aktualizácie sú pre používateľov na celom svete dostupné v ten istý moment. To by v praxi znamenalo, že používatelia v Číne by obdržali aktualizáciu ráno 9. mája, no používatelia v USA by aktualizáciu obdržali ešte 8. mája, samozrejme kvôli časovému posunu.

Informácie zverejnil na Twitteri neznámy používateľ

Používateľ menom FaiKee o všetkých týchto informáciách informoval prostredníctvom Twitteru. Práve on vo svojom tweete spomenul problém s časovými posunmi a fakt, že v správe pre čínskeho predajcu sa nachádza informácia o vydaní aktualizácie práve 9. mája v skorých ranných hodinách. Dátum 8. mája by pre USA dával celkom veľký zmysel, keďže tento dátum padol práve na utorok, ktorý je ako všetci vieme, klasickým dňom vydávania týždenných aktualizácií.

Všetky informácie treba brať zatiaľ s rezervou a pred „oslavami“ by sme si mali radšej počkať na vyjadrenia samotného Microsoftu. Pokiaľ sa tieto informácie potvrdia, treba počítať s tým, že aktualizácia bude v našich končinách dostupná niekedy medzi 24:00 – 6:00 9. mája.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close